У ході дослідження вчені використоали пилок рослин, який зберігся в осадових породах протягом 10 тисяч років і став "рослинним літописом" цього періоду, що відображає всі зміни клімату. Це дозволило скласти модель, що відображає стан регіону в залежності від кількості вуглекислого газу в атмосфері та, відповідно, середньої глобальної температури. Результати обрахунку цієї моделі виявилися досить страшними.
При теперішньому підвищенню температури (приблизно на 1° Цельсія вище доіндустріальних значень) Середземномор'я не надто страждає від потепління. Однак два градуси, позначені як межа у Паризьких угодах, можуть виявитися справжньою катастрофою для регіону. За розрахунками авторів, таке потепління здатне викликати тривалі посухи і докорінно змінити лісистий ландшафт південної Іспанії і Португалії, перетворивши його на велику пустелю.
Дослідники підкреслюють, що впродовж 10 тисяч років подібних змін в цьому регіоні не було і вплив зміни температури на людей і місцеві екосистеми буде значним.
Раніше повідомлялося про те, що вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.