Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень проаналізували дані спостережень за китами в Чукотському морі і околицях, які були зібрані за останні 30 років. Вчені підкреслюють, що якщо ще в 1980-х тут зовсім не помічали горбачів, финвалів, китів-полосатиків, то тепер зустрічі з ними стали абсолютно звичайною справою. Виросли, мабуть, і популяції місцевих гренландських китів.
Ці зміни збігаються із зменшенням крижаного покриву Арктики. За 30 років площа льодовиків зменшилася на мільйони квадратних кілометрів. Вода, що звільнилася, створила умови для розвитку фітопланктону, який зміг отримувати сонячні промені і фотосинтезувати. Це, у свою чергу, живить великі маси зоопланктону, який харчується фітопланктоном. До того ж, відкрита вода більше контактує з вітром, який приносить сюди пил і чимало органіки.
Вчені також відзначають зміни в стані китів Арктики: у північні моря почали прибувати великі китоподібні, такі як кашалоти і касатки.
У листопаді в Гренландії розколовся льодовик, танення якого здатне підвищити рівень світового океану на 50 сантиметрів. В інших регіонах Гренландії також спостерігаються масштабні танення льодовиків. Якщо в Гренландії весь лід розтане, це призведе до підвищення рівня світового океану на шість метрів.