Американські вчені заявили про те, що формування Сонячної системи відбулося всього за 200 тисяч років. Для того, щоб прийти до такого висновку, дослідники вивчали вуглецеві хондритові метеорити, в яких містяться включення, багаті кальцієм і алюмінієм, повідомляє Naked science.
Вік Сонячної системи оцінюється в 4,5 мільярда років. Вона з'явилася в результаті колапсу газопилової хмари, але за який проміжок часу це сталося, поки невідомо. Ймовірно, це зайняло небагато, за космічними мірками, часу. Спостереження за іншими системами показують, що такі процеси займають один-два мільйони років.
У ході нового дослідження вчені з'ясували, що процес формування Сонячної системи зайняв 200 мільйонів років. Вони вивчали хондритові метеорити з «краплями», багатими кальцієм і алюмінієм. Ці «краплі» були першими твердими тілами в Сонячній системі, що зароджувалася. Пізніше вони стали частиною метеоритів.
Металеві включення були утворені при високих температурах (понад 1300 кельвінів) і, як вважають вчені, в безпосередній близькості від молодого Сонця. Ці включення прийнято вважати ровесниками Сонячної системи, хоча точний час їхнього виникнення залишається неясним. Вчені виміряли співвідношення ізотопів молібдену в складі мікроелементів включень кальцію і алюмінію в метеоритах.
Виявилося, що різні ізотопні склади молібдену охоплюють весь діапазон матеріалу, що утворився в протопланетному диску. На думку вчених, ці «краплі» повинні були сформуватися в період акреції газопилового диска і в перехідній фазі зореутворення Сонця. Цей період, за підрахунками авторів дослідження, зайняв менше 200 тисяч років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Колумбійського університету і Університету Флориди знайшли відповідь на питання про те, як з'явилася Сонячна система. За їхніми словами, вона стала наслідком руйнування нейтронної зірки, речовина якої і стала будівельним матеріалом нашої планетної системи.