Злиття нейтронних зірок призводить до появи безлічі недовговічних елементів. Вони стають частиною формування планетних систем. За словами дослідників, злиття, яке породило Сонячну систему, відбулося на відстані тисячі світлових років від нас.
У ході дослідження вчені вивчили метеорити ранньої Сонячної системи. Аналіз показав наявність елементів з різною кількістю нейтронів в їхніх атомах. Дослідники розрахували кількість радіоактивних ізотопів в ранній Сонячній системі, а потім порівняли цю кількість з числом ізотопів, що утворилися в результаті злиття нейтронних зірок.
Важкі елементи, такі як золото, платина і плутоній, утворюються, коли нейтрони бомбардують атоми. Під час таких зіткнень нейтральний нейтрон може випускати негативно заряджений електрон, стаючи позитивно зарядженим протоном і змінюючи атом. Цей процес, відомий як швидке захоплення нейтронів, відбувається тільки під час найпотужніших вибухів, якими є вибухи наднових і злиття нейтронних зірок.
Стародавні метеорити допомогли вченим зрозуміти, який саме процес сформував Сонячну систему. Всередині цих об'єктів вони знайшли матеріал, народжений вибухом. Незважаючи на те, що елементи швидко розпалися, вони залишили після себе "сліди". Кількість важких елементів у нашій планетній системі дозволяє припустити, що вони з'явилися в результаті злиття нейтронних зірок. Для підтвердження цієї гіпотези дослідникам необхідна фіксація наслідків такого злиття, в чому може допомогти обсерваторія LIGO.
Вчені вважають, що зіткнення, яке призвело до появи Сонячної системи, відбулося за 100 мільйонів років до її формування на відстані тисячі світлових років від неї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Сінгапуру, США, Таїланду і Лаосу заявили про те, що найбільший за останній мільйон років метеорит упав на Землю в районі Лаосу. Геологічні сліди удару покривають приблизно 10% площі Землі, але кратер від падіння метеорита довгий час виявити не вдавалося.