Астрономам вдалося сфотографувати першу відому туманність з потрійною зіркою

Фото
Поділитися
На новому фото чітко видно наявність водню і кисню в туманності.

В Європейській Південній обсерваторії (ЄПО/ESO) отримали нове кольорове фото туманності в формі черепа під назвою NGC 246 - першу відому планетарну туманність з ієрархічної потрійний зоряній системою в центрі. Передає Universemagazine.

Черепна туманність знаходиться приблизно в 1600 світлових роках від Землі в південному сузір'ї Плода (Кіт). Вона утворилася, коли в старості зірка подібна Сонцю вигнала свої зовнішні шари, залишивши за собою оголене ядро - білого карлика - одну з двох зірок, які можна побачити в самому центрі туманності.

Нове зображення Черепної туманності отримали за допомогою приладу FORS 2 на VLT (Very Large Telescope) ESO в чилійській пустелі Атакама.

На цьому фото добре видно місця, де туманність NGC-246 багата або бідна воднем (показані червоним кольором) і киснем (показані світло-блакитним кольором).

Зображення Черепної туманності було вибрано в рамках програми ЄПО "Космічне дорогоцінне каміння" - просвітницької ініціативи, спрямованої на створення цікавих, інтригуючих зображень за допомогою телескопів ЄПО, з метою освіти та інформування громадськості.

Раніше повідомлялося, що вченим вдалося отримати знімок галактики схожою на водоспад за допомогою телескопа «Хаббл».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі