ESA показали, як перший супутник для дослідження вітрів Землі згоряв в атмосфері

Відео
Поділитися
ESA показали, як перший супутник для дослідження вітрів Землі згоряв в атмосфері Супутник увійшов до атмосфери 28 липня © European Space Agency
Супутник працював на орбіті з серпня 2018 року.

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало фінальні зображення супутника Aeolus, призначеного для дослідження вітрів Землі. Він згорів в атмосфері через п'ять років роботи на орбіті.

Як повідомляє Space.com, представлена анімація була створена на підставі останніх восьми знімків супутника. На ній можна побачити, як Aeolus почав падати, взаємодіючи з атмосферою Землі.

Aeolus (Еол) був названий на честь божественного правителя вітрів у давньогрецькій міфології. Він став першим апаратом, який відстежував земні вітри та надавав дані для метеорологів та прогнозувань зміни клімату. Він став першим супутником, «смерть» якого була «зрежисована». Він отримав команду використовувати паливо для поступового зниження і входу в атмосферу Землі.

Апарат одержав останню команду зниження орбіти 28 липня. На отриманих знімках можна роздивитися кольорові плями, що відображають інтенсивність сигналів радіолокації, відображених кораблем. Щоб отримати їх, Інститут Фраунгофера в Німеччині використав свою радіолокаційну антену TIRA діаметром 34 метри для відстеження Aeolus протягом чотирьох хвилин.

Супутник м'яко притягнуло до Землі, він знову увійшов в атмосферу планети приблизно через дві години. За оцінками вчених, близько 80% апарату згоріло в атмосфері, а ще 20% пережило входження до неї в небі над Антарктидою.

Операцію з повторного входу супутника в атмосферу було проведено для того, щоб перевірити можливість безпечного зведення з орбіти невеликого, але потенційно небезпечного космічного сміття.

Нагадаємо, 5 липня європейська ракета-носій Ariane 5 здійснила свій останній політ у космос. «Кар'єра» ракети-носія почалася 1996 року, відтоді вона здійснила 117 орбітальних польотів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі