5 липня європейська ракета-носій Ariane 5 здійснила свій останній політ у космос. "Кар'єра" ракети-носія почалася в 1996 році, з того часу вона здійснила 117 орбітальних польотів, повідомляє Space.com.
Ракета-носій стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Приблизно через 2,5 хвилини після запуску твердопаливні прискорювачі висотою 31,6 метра відокремилися від основного ступеня, єдиний двигун якого продовжував працювати, піднімаючи супутники на орбіту.
Основний ступінь відключився приблизно через дев'ять хвилин після старту, а верхній ступінь відокремився і включив свої двигуни. Приблизно через 30 хвилин польоту перший супутник під назвою Heinrich-Hertz був випущений на геостаціонарну перехідну орбіту високо над Землею. Приблизно через три хвилини друге корисне навантаження, відоме як Syracuse 4B, наслідувало його приклад.
Heinrich-Hertz – експериментальний супутник зв'язку, який тестуватиме нове обладнання та слугуватиме тестовим майданчиком для наукових та технічних експериментів університетів та державного сектору.
Syracuse 4B приєднується до свого "брата", Syracuse 4A, який був запущений у 2021 році. Пара була побудована для французького уряду компанією Airbus Defense and Space і замінює супутники Syracuse 3A та 3B як ретранслятори військового зв'язку.
Цей запуск завершив майже 30-річну кар'єру ракети-носія.
«Ariane 5 залишає після себе неймовірну спадщину технічної майстерності та надійності. Протягом усього терміну служби Ariane 5 був важливим активом для Європи, який забезпечує її автономний доступ до космосу», - заявив представник Європейського космічного агентства.
Нагадаємо, перший у світі запуск ракети на метановому паливі, що відбувся в Китаї 14 грудня, завершився невдачею. Усі 14 супутників, які мала доставити на орбіту ракета-носій, було втрачено.