Перший у світі запуск ракети на метановому паливі, що відбувся у Китаї 14 грудня, завершився невдачею. Усі 14 супутників, які мала доставити на орбіту ракета-носій, були втрачені, повідомляє Space.com.
Ракету Zhuque-2 було розроблено китайською компанією Landspace. Незважаючи на великі надії, які покладалися на місію, ракета не змогла досягти орбіти та втратила все корисне навантаження.
Запуск відбувся у китайському центрі запуску супутників Цзюцюань, його метою було виведення на сонячно-синхронну орбіту супутників. Але під час запуску на другому ступені ракети-носія виникла аномалія, що призвела до провалу місії.
На відео, яке було знято під час запуску, помітно, що перший ступінь ракети відпрацював штатно, але через п'ять хвилин після запуску помітна невелика втрата швидкості та траєкторії.
👀Leaked footage of first launch of LANDSPACE's Zhuque-2 shows liftoff at ~08:30:25UTC on DEC.14. При часі аномалій на ~T+300s, 2-го періоду основного майна має бути cut off і плата за вантажопідйомність буде been jettisoned. https://t.co/fAyuoOkS1A pic.twitter.com/TBHEA5W0ji
— China 'N Asia Spaceflight 🚀🛰️🙏 (@CNSpaceflight) December 14, 2022
Разом з тим, компанія вже працює над створенням другої ракети Landspace, але коли має відбутися її запуск, наразі невідомо.
Нагадаємо, на одному з російських космічних кораблів «Союз», пристикованих до Міжнародної космічної станції, був зафіксований суттєвий витік охолоджуючої рідини. Через це космонавтам довелося скасувати вихід у відкритий космос, оскільки диспетчери Землі працювали над усуненням проблеми.