Білоруські айтішники навчили штучний інтелект розпізнавати обличчя силовиків під масками

Відео
Поділитися
Білоруські айтішники навчили штучний інтелект розпізнавати обличчя силовиків під масками © Tut.by
Розробники висунули умову «правохоронітєлям».

Білоруські айтішники почали роботу над проєктом з ідентифікації силовиків, які брали участь в силовому розгоні мирних протестів.

Відео з першими результатами роботи опублікував у YouTube засновник Promethean AI Андрій Максимов. Цей штучний інтелект (ШІ) використовується для розробки віртуальних світів для комп'ютерних ігор і фільмів, наукового моделювання та інших цілей.

ШІ аналізує зображення силовиків в респіраторах і захисних масках і порівнює з фотографіями, наявними у відкритому доступі, дозволяючи точно встановити особу.

Автор ролика закликав силовиків перевіряти інформацію, яку їм надає командування: «поїхати в інше місто, де ніхто не знає», самостійно поспілкуватися з протестувальниками, і переконатися в тому, що вони виходять добровільно і безкоштовно.

Він також запропонував їм «звернутися по допомогу», якщо вони вирішувати звільнитися зі служби. Її пропонують міліціонерам не тільки білоруси, а й громадяни сусідніх країн. Колишнім правоохоронцям допомагають знайти роботу, а в разі переїзду - влаштуватися на новому місці.

Тим, хто відмовиться припинити брати участь в репресіях, програміст пригрозив, що кадри жорстокого поводження зі співвітчизниками побачать в мережі їх власні діти.

У Білорусі вже понад місяць тривають протести проти режиму Алєксандра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

ОМОН застосовує проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестуювальників загинули, десятки зникли безвісти.

Режим Алєксандра Лукашенка зробив ставку на час як на природний фактор зменшення кількості протестувальників. Але одночасно намагається точковими репресіями збити протести і взяти ситуацію під контроль. Докладніше про те, чи вдасться йому це –у статті Володимира Кравченка «Разом чи нарізно?» для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі