Астрономи виявили зірки, оточені пилом із заліза

Поділитися
Астрономи виявили зірки, оточені пилом із заліза Зірки оточені хмарою з залізного пилу © Naked Science
Зірки розташовуються у Великій Магеллановій хмарі.

Астрономи з Канарського інституту астрофізики виявили у Великій Магеллановій хмарі незвичайну групу зірок з низьким вмістом металів, оточену хмарою залізного пилу. Як повідомляє Naked science, у вивченні були задіяні теоретичні моделі формування пилу в навколозоряних оболонках і знімки, зроблені космічним телескопом Spitzer.

Зірки масою від однієї до восьми сонячних розвиваються за асимптотичною гілкою гігантів, перш ніж завершити своє життя у вигляді білих карликів. Саме під час цієї короткої, але важливої фази зірки розширюються до величезних розмірів і остигають, втрачаючи більшу частину маси через сильний зоряний вітер. Низька температура і висока щільність вітру надають ідеальні умови для конденсації частинок пилу в їх навколозоряних оболонках.

Пил, яка викидається зірками під час фази асимптотичної гілки гігантів, важлива для життя галактик, оскільки в ній містяться необхідні для утворення нових світил компоненти. В ході нового дослідження вчені спостерігали за групою зірок у Великій Магеллановій хмарі. Дослідники з'ясували, що зірки були утворені близько 100 мільйонів років тому і в них дуже мало металів, наприклад, заліза і кремнію.

Крім того, дослідники виявили, що подібний розподіл енергії в інфрачервоному діапазоні може бути отримано тільки в тому випадку, якщо залізний пил - головний компонент навколозоряних оболонок. Це незвичайне явище для зірок асимптотичної гілки гігантів. Раніше було відомо, що такі зірки, в основному виробляють силікати та магній, а також великі кількості кисню і кремнію. За результатами дослідження вчені вперше охарактеризували клас зірок з дивовижними спектральними властивостями.

Related video

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі