Збірна України з біатлону фінішувала другою в естафеті, знову випередивши Росію

Збірна України з біатлону фінішувала другою в естафеті, знову випередивши Росію © Оксана Гаранец
На етапі Кубка Світу в Ансі українські біатлоністки поступилися лише німкеням, зумівши залишити не при справах сильні збірні Франції та Росії.

Жіноча збірна України з біатлону вдало розпочала свої виступи на черговому етапі Кубка Світу.

У французькому Ансі українки хоч і не зуміли повторити золотий успіх Хохфільцена, однак опинилися на п'єдесталі пошани. Юлія Джима, Віта Семеренко, Валя Семеренко та Олена Підгрушна фінішували на другому місці слідом за збірною Німеччини. Третіми на фініші виявилися норвежки.

Таким чином, збірна України зберегла лідерство у заліку естафет (Німеччина - такий самий результат), а також очолила Кубок націй. Для того, що увійти у 2013 рік в ролі лідера командного заліку, українкам слід не втратити 21-очковий відрив від Норвегії у спринті.

Перегони в Ансі почалися для української команди не дуже вдало - Юлія Джима, яка традиційно біжить перша з дистанції, впала після контакту з однією з суперниць. Це дещо погіршило позиції українок при першій передачі - Віта Семеренко здобувала паличку 9-ю. Вже на наступній зміні українки підтягнулися, а Валя Семеренко здійснила справжній прорив, чудово відстрілявши свою дистанцію, показавши при цьому гарну ходу.

Коли естафета перейшла до Олени Підгрушної, відставання від Німеччини складало 50 секунд, а від норвежок - 15. Однак у лідера українок була попереду напружена боротьба за позиції на подіумі з сильною Турою Бергер. І тернополянці вдалося обігнати суперницю, а на фінішній прямій відбити її атаки і зберегти друге місце.

А росіянки, яких тренує колишній наставник української збірної Володимир Королькевич, опинилися на шостому місці.

Франция +01.43,8

Зазначимо, що 13 грудня в Ансі відбудеться чоловіча естафета, де не буде виступати Дмитро Підручний, який показав в особистих змаганнях поки що найкращі результати серед партнерів: 22-річний біатлоніст представляє Україну на Універсіаді у Тренто. !zn