"Шахтар" зумів врятуватися від поразки у матчі з "Манчестер Юнайтед"

Українська команда поступалася іменитому супернику майже три чверті поєдинку, проте в результаті домоглася свого за рахунок намагання, досвіду та кращої зіграності.

Донецький "Шахтар" зіграв внічию 1:1 з МЮ в рамках другого туру групового турніру Ліги Чемпіонів.

Рахунок на 18-й хвилині відкрив Денні Уелбек, а рятівним ударом у донеччан відзначився бразилець Тайсон на 76-й хвилині.

В іншому матчі у групі А німецький "Байєр" обіграв 2:1 "Реал Сосьєдад". Таким чином, МЮ і "Шахтар" ділять між собою 1-2 місця у групі, втім, англійці мають перевагу завдяки більшій кількості забитих м'ячів.

Донеччани виходили на матч у відмінному настрої - атмосфера навколо поєдинку з чемпіоном Англії сприяла їм. Тим більше, українська преса в основному віддавала перевагу "Шахтарю" - мовляв, з таким МЮ можна і потрібно грати тільки на перемогу. Втім, вже з перших хвилин протистояння стало зрозуміло, що підопічним Мірчі Луческу буде дуже важко.

На 18-й хвилині дещо розслаблені господарі отримали гол - звикли до лояльного суддівства і чекали суддівського свистка на свою користь після мало не кожного контакту з суперником, вони проґавили силовий простріл з флангу і Уелбек в єдиноборстві з Ярославом Ракицьким проштовхнув м'яч у сітку. Гол дещо заспокоїв пристрасті на полі, однак українці ніяк не могли знайти свою гру. Однак при цьому великих провалів у захисті у "гірників" більше не спостерігалося.

Після перерви сценарій гри не змінився, щоправда МЮ став більше діяти на контратаках. У донеччан стали все частіше виходити фірмові наступи з використанням технічної середньої лінії, і на 76-й хвилині простріл від Ракицького і точний удар від Тайсона приніс господарям довгоочікуване взяття воріт суперника.

Досить несподівано манкуніанці не стали форсувати події, а повністю зосередилися на обороні - Девіда Мойеса явно влаштовувала нічия. А коли на останніх хвилинах він провів тактичну заміну, це припущення знайшло своє підтвердження.

Ліга чемпіонів УЕФА - 2013/14. Груповий етап. 2-й тур

"Шахтар" (Донецьк, Україна) - "Манчестер Юнайтед" (Манчестер, Англія) - 1:1 (0:1)

Голи: 0:1 Уелбек (18), 1:1 Тайсон (76)

"Шахтар": Пятов, Срна (к), Кучер, Ракицький, Шевчук, Гюбшман, Фернанду (Ілсінью, 84), Тайсон (Бернард, 90+1), Тейшейра, Коста, Адріану (Феррейра, 89)

Запасні: Каніболоцький, Кривцов, Степаненко, Едуарду

Головний тренер: Мірча Луческу

"Манчестер Юнайтед": де Хеа, Рафаель, Смоллінг, Відіч (к), Евра, Каррік, Феллаїні (Гіггз, 66), Клеверлі, Валенсія, Уелбек (Джонс, 90+2), ван Персі

Запасні: Ліндегор, Ернандес, Нані, Янг, Кагава

Тренер: Девід Мойес

Попередження: Феллаїні (62), Відіч (64)

Арбітр: Павел Краловець (Чехія)

2 жовтня 2013 року. Донецьк. "Донбас Арена". 51 555 глядачів.

І НПМ
1 Манчестер Ю 2 1 1 0 5:3 4
2 Шахтар 2 1 1 0 3:1 4
3 Байєр Л 2 1 0 1 4:5 3
4 Реал Сосьєдад 2 0 0 2 1:4 0

Відзначимо, що наступний поєдинок донеччани проведуть 23 жовтня на виїзді проти леверкузенського "Байєра". !zn

Букмекери відводили "Шахтарю" роль фаворита в протистоянні з "Манчестер Юнайтед"

Ліга Чемпіонів: "Челсі" і "Боруссія" розгромили суперників, "Барселона" теж перемогла