ЗНОВУ В МОДІ КОСИ. АФРИКАНСЬКІ.

Поділитися
Останнім часом у нашій країні стають популярними зачіски, що іменуються дуже просто — «африканські кіски»...

Останнім часом у нашій країні стають популярними зачіски, що іменуються дуже просто — «африканські кіски». Що це за дивина та як її носити?

Дреди, брейди і просто кіски

Спочатку давайте розберемося, що саме називається кісками, а що — дредами чи брейдами. Брейди — це заплетене волосся, причому не обов’язково лише в кіски, це й «ковбаски», і «вірьовочки», і «джгути», і псевдодреди. Всі вони різняться методом плетіння. Кіски — звичне нам потрійне плетиво; «ковбаски» — плетиво одного пасма й обкручування його іншим; «вірьовочки» — два пасма, скручених спіраллю; «джгути» — коли пасма плетуть немов навколо осі; псевдодреди — плетіння різних видів брейдів, зовнішньо схожих на дреди. Справжні ж дреди звалюють із волосся.

Історія їхнього виникнення бере початок у давній африканській культурі. Право на носіння дредів потрібно було заслужити, здійснивши особливо сміливий учинок. Робили дреди зі свого волосся, і зняти їх було неможливо — довгі пасма «валялися» за допомогою воску. Тепер непотрібно вдаватися до таких жертв — дреди формуються зі штучного волокна і вплітаються у своє волосся. В міру відростання можна зробити корекцію — переплести дреди ближче до свого коріння. Дреди можуть бути різноманітними — довгими, короткими, пухнастими, тонкими.

Та повернемося до африканських кісок. Африканські жінки від незапам’ятних часів заплітали безліч маленьких кісок, і робили це не лише з естетичних міркувань, а й для зручності: непотрібно було кожного дня займатися укладкою неслухняного африканського волосся, та й у жаркому кліматі Чорного континенту з такою зачіскою почуваєшся набагато комфортніше. З часом форми африканських зачісок ставали дедалі вишуканішими. Слід сказати, що не тільки представниці прекрасної статі в Африці роблять із своєї зачіски витвір мистецтва: чимало чоловіків, які люблять носити довге волосся, також гідно оцінили красу та зручність африканських кісок.

Переворот у свідомості

Якщо ви вирішили зробити таку зачіску, будьте готовими стати центром уваги. Ви привертатимете до себе безліч зацікавлених поглядів. І це не єдине, про що слід пам’ятати. Адже зачіска — головна складова іміджу, і перед тим, як запроваджувати в життя настільки кардинальні зміни, вам доведеться повністю переглянути свій гардероб, взуття, прикраси й навіть манеру поведінки — словом, заздалегідь примірити на себе свій новий стиль. Мені, наприклад, знайома сорокарічна пані, що ризикнула зробити африканську зачіску, але їй в наступні кілька днів довелося повністю обновити свій гардероб. Втім, зачіска їй личила, й вона залишилася задоволеною. Та такий апргрейд по кишені далеко не кожному. Не вдаючись до цифр, помічу, що й сама зачіска являє собою одну з найдорожчих перукарських послуг.

Яке волосся підходить для кісок? Таку зачіску можна робити лише тим, у кого волосся по всій голові, зокрема, й на скронях, і над чолом, завдовжки не менше 8 сантиметрів. Та це лише в тому випадку, якщо майстер використовує пасма штучного волосся — вплітає їх у кіски. Якщо ж робити зачіску лише на основі власного волосся, то вони мають бути не меншими 30—40 см. Африканські кіски не плетуть із ушкодженого волосся. Для ослабленого волосся найлегші додаткові пасма — досить серйозне навантаження. Тому кіски можуть обриватися. Тим, хто страждає на лупу чи будь-яке інше захворюванням шкіри голови, із такою зачіскою слід почекати — кіски заважатимуть лікуванню.

Потрібний суперфахівець!

І нарешті, заглянемо в салон до майстра й поспостерігаємо за процесом створення «африканської краси». Процес заплітання триває 8—10 годин, що тонкіші та довші кіски, то довше. Тому вам доведеться записатися до майстра заздалегідь, звільнити весь свій день і добре поснідати. Все волосся ділиться на невеличкі квадратики — сектори — і розпочинається плетіння. Іноді кожну кіску плетуть удвох — у чотири руки. Красиво та ефектно виглядають 200—300 брейдів.

Правильно заплетені кіски не залишають відчуття дискомфорту на голові — ні під час плетива, ні після. Від професіоналізму майстра залежать три найважливіших аспекти: зовнішній вигляд, акуратність, рівномірність плетива; те, як довго кіски зберігатимуть свою форму; стан вашого волосся після того, як ви знову станете «європейцем».

Гребінець відпочиває

Про гребінець забудьте — у ньому просто немає потреби. Голову слід мити зі звичайною періодичністю. Наносити шампунь потрібно тільки біля коріння волосся і м’якими масажними рухами розподіляти по шкірі голови. Волосся в кісках, звичайно, сохне довше, ніж незаплетене. Та все-таки фахівці радять сушити їх природним шляхом. Якщо ви вже дуже поспішаєте, то можна скористатися феном, тільки струмінь повітря має бути теплим чи навіть прохолодним, але не гарячим. Під впливом високих температур штучне волокно в кісках може розплавитися й склеїти волосся. Потім їх дуже важко буде розплести.

Тримаються кіски три-чотири місяці, поки не відросте коріння, потім їх краще розплести. Негайно розплести кіски необхідно й у тому випадку, якщо ви помітили, що стан вашого власного волосся погіршується. Зробити це самостійно не так складно, особливо якщо в зачіску було вплетене штучне волосся, — додаткові пасма не дають натуральному волоссю сплутуватися. Та краще все-таки звернутися до фахівця. В салоні кіски опрацюють спеціальним лікувальним складом, що зробить пасма гладенькими й слухняними.

Отже, головне — об’єктивно оцінити професіоналізм конкретного майстра, свою психологічну готовність прилучитися до африканської культури і стан власного волосся — щоб згодом не довелося, залишившись без нього, спішно ставати кришнаїтом. І подумати про вбрання, в якому ви ходитимете, носячи цю красу, — щоб виглядати щонайменше адекватно, а в ідеалі — стильно. Якщо перешкод немає — дерзайте, для вас волосся, заплетене в африканські кіски, безпрограшний спосіб виділитися. Адже не помітити пишну копицю кісок — символ темпераменту та життєлюбства — неможливо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі