«ЖРИЦІ НОЧІ»

Поділитися
...Увечері під’їздом линули запаморочливі пахощі — сусідка пекла свій «фірмовий» тортик. Побачивши мене, запросила: «До завтра коржі гарненько просочаться кремом, приходь — влаштуємо «свято шлунка»...

...Увечері під’їздом линули запаморочливі пахощі — сусідка пекла свій «фірмовий» тортик. Побачивши мене, запросила: «До завтра коржі гарненько просочаться кремом, приходь — влаштуємо «свято шлунка».

Назавтра, переробивши всі хатні справи, телефоную сусідці й чую сумний голос: «Свято не відбудеться, тортика немає». «Як це немає? Куди ж він дівся?» «Я його весь з’їла. Розумієш, він був такий гарний, такий смачний на вигляд. Спочатку хотіла лише спробувати, який вийшов, а потім так захопилася, що весь з’їла. Ти пробач, я наступними вихідними спечу ще один».

Звичайно, я завжди знала, що сусідка любить попоїсти, особливо вночі: весь день «перехоплює», як слід поїсти немає коли, ось вночі й прокидається апетит. Та щоб цілий торт відразу! Хоча невідомо, як би я сама винесла катування тортиком. І чому це, справді, вночі так їсти хочеться?

— Нерви потрібно лікувати, — порадив мені знайомий лікар-психотерапевт. — За статистикою, відсотків 80 нічного споживання їжі пояснюються нервово-психічними порушеннями, 10% — ендокринною патологією і приблизно стільки ж — шлунково-кишковою.

— До чого тут нерви? Я начебто не хвилююся особливо.

— Ось саме «начебто». А підсвідомо тебе, можливо, «гризе» тривога. Ось організм і «запасається» про всяк випадок. Якби ти спостерігала за собою уважніше, то помітила б, що бажання поїсти вночі найчастіше виникає, коли в тебе складнощі на роботі, проблеми з дітьми, усілякі неприємності.

Нерви нервами, та не будеш же за кожної складної життєвої ситуації бігти до лікаря. Чи можна перемогти голод фізіологічними методами, щоб навіть коли дуже нервуєш, вигляд улюбленого тістечка або золотавої печені не викликав активного слиновиділення?

Мабуть, можна. Як з’ясували британські вчені, є гормон, «відповідальний» за почуття голоду, — грелін. Саме його висока концентрація в крові викликає бажання поїсти. Останніми кількома роками вчені ведуть розробки препарату, який блокує грелін. Та до надходження препарату в продаж ще надто далеко.

Поки ж допомогти можуть біодобавки або трави, які знижують відчуття голоду. Такі препарати випускають, як правило, у комплексі з вітамінами та мінералами, а тому вони, з одного боку, викликають відчуття ситості й наповненості шлунка, а з другого — насичують організм необхідними нутрієнтами. Адже нерідко причиною обжерливості буває так званий «прихований голод», коли людина начебто й наїлася (приміром, макаронами), але необхідних для нормальної життєдіяльності вітамінів і мінералів не одержала. Ось організм і «вважає», що з’ївши ще, «добере» свою норму.

Відчуття голоду можна притупити і за допомогою різноманітних запахів. Так, фахівці одного з медичних центрів у Чикаго встановили, що вдихаючи певні аромати, можна позбутися відчуття голоду. Потрібно взяти шматочок банана, скибочку зеленого яблука, по пучці м’яти перцевої та ванілі, усе це прогріти на рослинній олії й потім вдихати духмяні пари за першого відчуття голоду або за 15 хвилин до їжі. Японські вчені пішли далі й придумали «дієтичні» лосьйони і духи, які пахнуть оригінальною сумішшю перцю, грейпфрута та фенхелю. Це сполучення, запевняють японці, стимулює виділення частинок, які допомагають спалювати жири.

Крім того, охочим до нічних трапез корисно знати, що кисле, солодке та кава збуджують апетит. При цьому кава гальмує обмін речовин, а солодке перешкоджає утворенню гормонів, які «вбивають» жир. Зменшує апетит і відвар м’яти: ним можна прополоскати рот за першого ж бажання добряче наїстися.

Щоб зняти відчуття голоду, можна зробити кілька дихальних вправ. Устаньте біля відкритої кватирки або біля вікна, ноги на ширину плечей, руки за голову, десять разів глибоко вдихніть і видихніть. Найближчим часом вам не захочеться їсти. Ще один спосіб: тричі поспіль середнім пальцем руки натиснути на точку, розташовану якраз посередині між носом і верхньою губою. За відсутності ефекту дії можна повторити кілька разів.

Та найкращим, на мій погляд, способом, поділився той самий знайомий психотерапевт. Якщо бажання поїсти не має хворобливих форм, то досить встати оголеною перед дзеркалом і чесно відповісти на запитання, яку фігуру ти хочеш мати і чи варта зайва канапка душевної муки від перешивання нових джинсів чи спідниці.

Розшукуючи різноманітні способи порятунку від відчуття голоду, я «забрела» в Інтернет і знайшла на одному з сайтів повідомлення, що незабаром можна буде худнути за допомогою мобільного телефону. Нібито на Заході розробляється модель мобільного телефону, який, приймаючи певні повідомлення (на кшталт SMS), одночасно слатиме в мозок відповідні сигнали. Щоб швидко «перекусити», досить буде послати собі повідомлення, які міститимуть назви страв, які хочеться «з’їсти». Природно, у фірмах, які торгують мобільними телефонами, існування і навіть розробки таких моделей повністю спростували. Та чому б не помріяти?!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі