ЯКЩО У ЗБІРНУ, ТО НЕ «ТУРИСТОМ»...

Поділитися
У знаменитому паризькому палаці спорту «Берсі» пройшов черговий чемпіонат Європи з дзюдо серед чоловіків і жінок...

У знаменитому паризькому палаці спорту «Берсі» пройшов черговий чемпіонат Європи з дзюдо серед чоловіків і жінок. У категорії 73 кг золоту медаль виграв киянин Геннадій Білодід. Він здобув п’ять чистих перемог, подолав у фіналі олімпійського чемпіона італійця Джузеппе Маддалоні! Дніпропетровець Ренат Мірзалієв став найсильнішим у вазі 66 кг. У його активі чотири чистих виграші. Чоловіча збірна України посіла друге командне місце.

Слід зазначити, що останніми роками українці привозили з європейських чемпіонатів то срібну, то бронзову медалі. Згадаймо і те, що торік лучанин Руслан Машуренко став третім призером Олімпійських ігор. Отож певні досягнення були. І вони також сприяли підкоренню п’єдесталу в паризькому «Берсі». Та не менш характерне й інше.

Відтоді як українське дзюдо пішло самостійним шляхом, відзначає головний фахівець Держкоммолспорттуризму Володимир Походенко, був узятий рішучий курс на підготовку повноцінного резерву. Найбільшу увагу приділили роботі з юнаками і юніорами. В її основу поклали принцип поступовості. І з часом це почало давати позитивні результати.

В 1993 році українці виграли юнацьку першість континенту. У складі команди був Геннадій Білодід. Наступного сезону вже юніори повернулися з медалями європейської і світової першостей. А як тут не згадати одну із найперспективніших українських дзюдоїсток киянку Настасію Матросову? Двічі вигравала молодіжні першості Європи й перемагала на світовій. На останній кращим став і Ренат Мірзалієв, про якого вже йшлося. Ось так послідовно нинішні лідери пройшли горнило відповідальних турнірів серед однолітків.

Є й результати великої організаційної роботи. Оновився колектив фахівців, які опікують головних атлетів. Нинішні успіхи значною мірою пов’язані із Сергієм Орденовим, який півтора роки тому очолив збірну. Йому до пари підібралися й помічники, серед яких старший тренер Анатолій Калинський. Що це конкретно дало?

На принципово новій основі вирішуються питання добору у команду. Поліпшилися стосунки між тренерами. Ну, а головне — зросли вимоги до спортсменів та їхніх наставників у плані дисципліни й виконання поставлених завдань. Ефективніше працює комплексна наукова група. До кандидатів у збірну прикріплений психолог. Ось так поступово сформувався колектив однодумців.

На початку кожного сезону в Європі проходить велика серія турнірів класу «А» із неодмінною участю кандидатів у збірну України. Є тут досить істотний момент. По закінченні цих змагань проводяться чотириденні збори. І ось уже чотири роки їх учасниками є й українці. Це також пішло на користь справі.

Відтак лідери почали стрімко прогресувати, не останню роль відіграє психологічна впевненість у собі. Насамперед це стосується Рената Мірзалієва з Білодідом. Адже їм, відповідно, 19 і 24 роки. Молоді й інші члени збірної. Резерви в них чималі, потрібна подальша наполеглива робота. 24-річний Руслан Мірзалієв, брат Рената, уже був віце-чемпіоном Європи, нині тільки хвороба зашкодила йому набрати оптимальної форми. Він і 25-річний дніпропетровець Валентин Греков фінішували сьомими, хоча цілком могли отримати по «бронзі». Ну, а олімпійський призер Машуренко виступав у новій для себе категорії, до якої поки що не звик.

У «Берсі» виступали всього дві українки. Причина у проблемах, пов’язаних зі зміною поколінь. «Туристам» же, як підтверджує Володимир Походенко, шлях у збірну закритий. Так, ще виступають ветерани, підготовлена група перспективної молоді, але з’єднувальної ланки між ними немає.

Прикро за Матросову. У поєдинку за вихід до фіналу Настя вигравала, та припустилася незначних тактичних помилок і поступилася. Їй бракує досвіду виступів на дорослих турнірах, як і здібній запоріжці Тетяні Лусниковій. Втім, обом усього по 19 років. Цілком можуть підсилити команду і Людмила Лусникова, сестра Тетяни, з донеччанкою Мариною Прокоф’євою, яка не прийшла до норми після травм і хвороб.

Українські дзюдоїсти знову голосно заявили про себе. Тепер важливо не розслаблюватися. Адже до липневого чемпіонату світу в Мюнхені залишається менше двох місяців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі