Готелі до ваших послуг |
Велику Ялту в міжсезоння медики називають коморою здоров’я. М’яка тепла осінь тут тримається аж до початку зими, а осіннє сонце, від якого не треба ховатися під капелюхами та захисними кремами, дарує унікальну лікувальну засмагу. І хоча сезон відпусток закінчений, Крим як курорт продовжує працювати весь рік. І якщо розвиток інфраструктури, підвищення рівня сервісу потребує надто багато зусиль та інвестицій, то кліматичні й природні умови для осіннього відпочинку та оздоровлення просто ідеальні. Клімат Великої Ялти цієї пори особливо цілющий. Аж до нового року море «віддає» берегу тепло, зігріваючи повітря, настояне на гірських реліктових рослинах і морських водоростях. Цей унікальний мікроклімат сприяє оздоровленню всього організму, заспокоює нерви, відновлює сили.
В Ялті достатньо оздоровчих закладів, що працюють весь рік, і відпочивальники можуть вибрати зручний або рекомендований медиками час для оздоровлення і потрібний «за спеціалізацією» пансіонат чи санаторій.
Лікування
В основному на море в період міжсезоння лікарі рекомендують їхати людям із респіраторними та серцево-судинними захворюваннями, а також із хворобами нервової системи.
Проте кримські пансіонати не обмежуються лише цим напрямом, чимало їх, такі, як «Сосновий Гай», «Прибережний», «Дніпро» та інші, пропонують комплексну діагностику й лікування.
Загалом же в санаторіях та пансіонатах восени послуги оздоровлення майже однакові, а різняться лише тим, що кожен із пансіонатів має індивідуальну спеціалізацію та специфіку. Інфраструктура «оздоровчого відпочинку» здатна забезпечити наявний попит. Вибір є і для людей із середнім рівнем доходів, і для громадян, готових платити за елітний сервіс.
Останнім можна запропонувати пансіонат «Пори року», комплекс лікувально-оздоровчих послуг у якому розроблений з урахуванням постійного браку часу в зайнятої людини і містить у собі як тривалі програми, так і бліцпрограми на один, три і п’ять днів.
Активний «конференц-відпочинок»
Відносно здоровій, а тим паче зайнятій людині зовсім не обов’язково їхати в санаторії. Досить зняти номер у хорошому готелі й задовольнятися сауною та курсом масажу (такі послуги надає кожний готель), екскурсіями й оздоровчою ходьбою. А ще ефективніше — поєднати це з проведенням бізнес-семінару, що останнім часом стає особливо популярним заходом. Конференц-зали з усім необхідним устаткуванням є в кожному готелі високого рівня («Брістоль», «Левант» тощо). Можна кожен день проводити з користю для справи й для себе за принципом — до обіду семінар, пополудні — лікувально-оздоровчо-екскурсійна програма. Добре, що екскурсії в міжсезоння не менш різноманітні, ніж улітку, але не такі стомливі, як у спеку. Велике задоволення — піднятися канатною дорогою на Ай-Петрі, прокататися на коні, вирушити на морську прогулянку чи помилуватися Великою Ялтою з вертольота.
Але основне — пішохідний променад: його як найефективніший засіб одностайно радять усі лікарі. Недаремно досі серед відпочивальників санаторіїв популярні спеціально розроблені піші маршрути — теренкури — у санаторіях на кшталт «України» чи «Лівадії», які мають величезні парки. Відбою від охочих «оздоровитися в русі» немає. Пішохідні прогулянки вирішують відразу кілька проблем міської людини, що запрацювалася, — вони дають необхідне фізичне навантаження і насичують організм цілющим киснем, якого нам так бракує в містах. Після кількох годин такої оздоровчої ходьби з подивом усвідомлюєш, що дихаєш повними грудьми, а не «на піввдиху», як звик у загазованому місті. В готелях високого рівня сервісу —«Ореанда», «Брістоль», «Літо» — для подорожей можна замовити напрокат машину, а в «Літі» — навіть велосипеди. Осінні кримські гори — справжнє джерело вітамінів. Спілий кизил, терен, ялівець, дикі яблука й груші, кришталева вода з гірських джерел. За один похід можна «навітамінитися» на місяць уперед. І, звісно ж, простір та краса, що відкриваються перед вами, дивовижно заспокійливо діють на нервову систему і взагалі на настрій. Як, утім, і шум моря, дзюркіт струмка, спів птахів за вікном і вигляд безкрайого неба над таким самим безкраїм морем. Це дає заряд бадьорості та оптимізму надовго.
«Релакс»
І останнє. Побувавши в Криму, тим паче осінньої пори збирання винограду, неможливо не віддати належне Бахусу. Масандрівські вина й вина заводу «Магарач» продаються у фірмових магазинах і практично застраховані від підробок. Цікава також екскурсія на самі заводи й відвідання їхніх дегустаційних залів. Не можна не згадати і ялтинських ресторанів найвищого рівня: «Вальтер» — вишукана європейська та східна кухня, фокусник і жива музика, «Хуторець ля-мер» — морський аналог «хуторця» київського: українська кухня під українські, французькі та російські пісні, у Лівадії ресторан «Тифліс» — дерев’яний і дуже стильний, із європейською та грузинською кухнею, виступає грузинський квартет (усі артисти з консерваторською освітою) із живим звуком. Ресторан «Пори року» із єдиним джаз-колективом, ресторан готелю «Літо», де в неголосну музику органічно вплітається шум моря, а за присутніми спостерігає акваріумний сомик величиною як чорноморська акула, а вже суші — найсмачніші в Ялті. Там-таки — боулінг на шість доріжок. Хороший боулінг і в готелі «Ореанда», де функціонують ресторан і сучасний кінотеатр. Ціни — київські. Обслуговування —майже європейське. Але, як мовиться, меж досконалості немає.