Ліки від старості

Поділитися
В Україні з’явився перший таймшер-клуб, основна мета якого — привчити людей піклуватися про своє ...

В Україні з’явився перший таймшер-клуб, основна мета якого — привчити людей піклуватися про своє здоров’я, причому робити це з задоволенням, поєднуючи з відпочинком, масою нових вражень і знайомств, зберігаючи здоров’я та активний спосіб життя до похилих років.

Про цей прорив у вітчизняній курортній індустрії та профілактичну медицину наша розмова з засновником цієї системи в Україні, керівником мережі комплексів із лікуванням «Пори року» В’ячеславом Піщенковим.

— В’ячеславе Валентиновичу, коли ж, по-вашому, слід розпочинати піклуватися про своє здоров’я?

— В ідеалі — впродовж усього життя. Але на практиці — з того моменту, коли лікарю вдасться переконати свого пацієнта: відкладати більше не можна. А пацієнту, своєю чергою, — знайти на це час і гроші. І чим швидше він це зробить, тим дешевшим буде лікування. Якщо ж стежити за своїм здоров’ям регулярно, то багатьох прикрощів узагалі можна уникнути. Ось чому охорону здоров’я ми розглядаємо як постійний циклічний процес. Та й відповідно до українського законодавства, кожен громадянин України має раз на рік проходити поглиблене обстеження.

— Має то він має, але проходять його одиниці. Мовляв, такий темп життя, що не до того…

—...А потім, коли опиняються на лікарняному ліжку, про дефіцит часу вже не згадують, а буває й гірше, як у тому прислів’ї: «Пізно, Васю, пити боржомі, печінка відвалилася».

— Але людина, в якої поки що нічого не болить, найчастіше керується прислів’ям іншим: «Доки грім не вдарить, мужик не перехреститься»…

— Згоден. Та час на відпочинок і задоволення людина завжди знаходить. І, перетворивши оздоровлення на задоволення, ми проблему вирішуємо.

Саме з цією метою і створений таймшер-клуб «Пори року».

— Як побудовано клубну систему?

— Член клубу купує фіксований тиждень (або тижні) перебування в «Порах року» на 10 років наперед. Вартість проживання при цьому зменшується — до 25%. За цей тиждень його обстежать відповідно до всіх стандартів ВООЗ, і навіть понад те — розроблять індивідуальну програму профілактики та лікування, якщо така буде потрібна. І все — без відриву від відпочинку у наймальовничіших куточках Криму. Це, безперечно, вигідно і з фінансового боку, але головне — стимулює людину пройти обстеження, оскільки вона вже заплатила за нього.

Клієнта приймають у клуб «Пори року», що гарантує йому ряд істотних пільг. Наприклад, член клубу фактично є власником номера на фіксований тиждень. Тобто він може його на цей час продати, подарувати чи розмістити там близьких людей. При цьому наш клієнт позбавлений таких турбот, як охорона, ремонт, прибирання, з’ясування стосунків із комунальниками тощо.

І ще — за бажанням людина може обміняти свій фіксований тиждень на такий самий термін у будь-якому іншому закладі, який належить мережі «Пори року».

— Таймшер-клуб «Пори року» — аналог існуючих у світі клубів?

По суті, ми запозичили лише саму ідею продажу фіксованого тижня на тривалий термін наперед, а умови договору, гарантії, додаткові послуги — істотно відмінні.

Основні з них такі: по-перше, ми орієнтуємося лише на свої бази і, у зв’язку з цим, гарантуємо той обсяг послуг, що пропонуємо, при цьому ціна в 5—7 разів нижча від закордонних аналогів і істотно нижча від звичайної роздрібної ціни на українському ринку. По-друге, викуповуючи фіксований тиждень, наш клієнт платить тільки один раз і потім користується своїм номером без додаткових внесків (закордонні аналоги передбачають як правило додаткові щорічні внески, доплату за обмін на іншу базу й т.п.).

По-третє, ми розглядаємо члена клубу як нашого партнера й VIP-клієнта, надаємо йому додаткові знижки на інші послуги.

— Що передусім дає щорічне обстеження?

— Можливість вивчити себе, що називається, зсередини. Людина, що перебуває поза лікарським контролем, не в змозі самостійно визначити початкову стадію недуги. А, приміром, більшість онкологічних захворювань можна вилікувати, необхідно тільки їх виявити на початковій стадії. Та лише планові діагностичні дослідження дозволяють це зробити. У нас же хворий приходить до лікаря, коли вже розвинулися ознаки хвороби.

Мало кому спаде на думку звертатися до лікаря у «здоровому» стані, та й лікар не знає, що йому робити з таким пацієнтом.

І медичній установі вигідніше надавати разові медичні послуги тільки тоді, коли людина сама звертається по них. Так працює більшість платних клінік.

Крім того, люди підсвідомо бояться виявлення в них хвороби — адже якщо про щось не знаєш, то його начебто й немає... Та це справедливо лише почасти. Чи можна порівняти витрати на профілактику із тими, що з’являться в людини через рік або два, коли виникне ускладнення? Ці суми просто непорівнянні…

— Чим ваші комплекси відрізняються один від одного, і що може отримати людина за тиждень перебування в них?

— Усі наші об’єкти — це повноцінні тризіркові готелі з басейнами, ресторанами, барами й іншими атрибутами для відпочинку й розваг, але головна відмінність у тому, що кожен із комплексів має свою медичну й оздоровчу специфіку. Приміром: «Пори року— Ялта» спеціалізується на лікуванні серцево-судинних хвороб, чоловічої урології, пропонує великий спектр косметичних програм для обличчя і тіла. Наприкінці 2004 року плануємо відкрити кабінет із лікування чоловічої і жіночої безплідності та супутніх проблем.

«Пори року» в Мараті робить наголос на лікуванні захворювань легень і шлунково-кишкового тракту. У жовтні 2004 року відкривається відділення підводного і сухого витягання із великим переліком медичних послуг для лікування так званої проблеми «біль у спині» й «біль у суглобах». Планується створення кабінету медичної трансплантології та впровадження в практику останніх досягнень у цій галузі (підсадка стовбурних ембріональних клітин із метою омолодження організму і лікування різноманітних захворювань).

«Пори Року—Євпаторія» спеціалізуватиметься на оздоровленні дітей із батьками.

Таким чином, викупивши тиждень чи два в будь-якому з комплексів, можна по черзі їздити в інші без додаткових оплат. І за час перебування в «Порах року» наш клієнт освоює методи лікування та профілактики, що включені до його програми.

Тобто він знатиме, що робити, щоб мінімізувати можливість захворювання.

— А якщо діагности виявляють хворобу, яка потребує спеціального лікування?

— Практика свідчить: 10—12% пацієнтів це потрібно. У такому разі ми, як правило, видаємо направлення в одну з авторитетних клінік СНД чи ФРН.

— Чи є якісь обмеження для тих, хто бажає пройти лікування у вас?

— Так, є перелік захворювань, які ми лікувати не беремося. Наші медики використовують виключно методи лікування й ліки, ефективність яких доведено… Ми готові лікувати всіх, хто не має протипоказань. Та головне — не допустити розвитку хвороби, ліквідувати її на початковій стадії. Тому ми прагнемо переконати людей берегти здоров’я, доки воно є.

До речі, китайські мандарини в давнину платили лікарям гроші тільки до того часу, доки були здорові...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі