Толерантність заради майбутнього

Поділитися
На п'ятому Всесвітньому комунікаційному форумі в Давосі, з ініціативи української сторони, обговорювалися питання толерантності та доброчинності.

Якщо наше суспільство йде до єдиної мети, то досягти її ми можемо тільки спільними зусиллями. І якщо хочемо цінностей для себе завтра - не повинні забувати про них сьогодні. Толерантність як ідеологія громадянського суспільства, особливо в контексті подій в Україні, не має зникати з поля суспільної уваги.

На п'ятому Всесвітньому комунікаційному форумі в Давосі, з ініціативи української сторони, обговорювалися питання толерантності та доброчинності. Один із партнерів форуму, Фонд Олександра Фельдмана, заснував спеціальну міжнародну премію "Толерантність заради майбутнього". Нагорода покликана стимулювати розвиток толерантності в усьому світі.

"Я давно мрію побудувати на найвищій горі в Криму храм трьох релігій. Щоб його було видно з вікон кожного будинку на суші, з палуби кожного корабля, який заходить у гавань. У цьому храмі буде три окремих зали - для християн, мусульман та іудеїв. І один спільний зал Толерантності. Для зустрічей, розмов, мирних діалогів", - розповідає меценат Олександр Фельдман. І нарікає - якби раніше вдалося реалізувати цей проект, можливо, сьогодні в нашій країні багато що склалося б інакше.

Хоч Україна нині перебуває в дуже непростій ситуації, символічно, що саме українці (Міжнародний благодійний фонд "Фонд Олександра Фельдмана") ініціювали на Давоському комунікаційному форумі панельну дискусію "Комунікація цінностей, етичних стандартів і толерантності в корпоративній соціальній відповідальності (КСВ), бізнесі і суспільстві". Експерти з різних країн світу були одностайні: комунікації розвивають суспільство й відповідають за рівень його зрілості. Важливим спільним завданням є "запуск механізму добрих справ", просування ідей, що зміцнюють взаємодовіру і взаємоповагу людей, а також навколишнього світу. Саме ці ідеї розвивають толерантне суспільство. "Механізм добрих справ запущений", - резюмував Руї Мартінс, директор з корпоративних комунікацій і зв'язків із громадськістю Dianova Portugal.

Максим Водка, директор Фонду Олександра Фельдмана, акцентує: "Процес залучення в добру справу навіть важливіший, ніж сама добра справа. Ми розуміємо, що бути толерантним - це прагматично. Добро вигідне для всіх. Давайте не використовувати нетолерантні ідеї. Протиставлення - найлегший спосіб щось продати, у чомусь переконати. Але це шлях до розрухи. Давайте думати інакше. Прагматично бути толерантним. Прагматично не перекручувати факти. Прагматично бути креативним. Ніхто, укравши в когось, не заробить. Ми хочемо донести ці істини до якомога більшої кількості людей. А хто краще всіх упорається з цим завданням? Ті, хто активно працює з комунікаціями й уміло просуває ідеї".

Як відомо, Всесвітній комунікаційний форум є глобальним міжнародним майданчиком для пошуку ефективних рішень у сфері комунікацій. Тому Фонд Олександра Фельдмана не тільки ініціював обговорення проблем толерантності, а й оголосив про заснування спеціальної міжнародної премії Олександра Фельдмана "Толерантність заради майбутнього".

"Я вручу премію людям, які живуть ідеєю толерантності. Не просто мовчки погоджуються, що це потрібно, це правильно, а роблять щось. Мир здобувається миром, а не війною. Пишаюся, що ідея міжнародної, міжнаціональної злагоди прийшла на Давоський форум із Києва. Потрібно зробити Київ столицею толерантності".

За задумом засновників, премію і суспільне визнання отримає той номінант, який, за підсумками 2014-2015 рр., стане послом толерантності для світової спільноти і зробить значний внесок у майбутнє соціальних комунікацій.

Максим Водка так пояснює ідею фонду: "Чому премію засновано саме для фахівців у сфері комунікацій? Тому що це люди, які вміють просувати ідеї. Ми хочемо, щоб вони так само вміло, як продають дорогі черевики за тисячу доларів, "продавали" і просували ідеї толерантності та доброчинності. У цьому наша логіка. Йдеться не про пропагування гасла "Переведи бабусю через дорогу", хоча й це важливо, не про спекулювання на моральних цінностях. Ми хочемо, щоб стало модно й престижно бути толерантним, творити благо, бути благодійником. І це дуже важливо як для України, так і для всього світу".

"Питання толерантності в сучасній Україні актуальне як ніколи раніше, - вважає Ірина Золотаревич, ексклюзивний представник World Communication Forum Davos в Україні. - Можна сказати, що толерантність - це одна з умов збереження єдності країни. На такому тлі заснування представниками України міжнародної премії "Толерантність заради майбутнього" стає знаковою подією. Це демонструє стратегічний підхід засновників премії і відкриває нові можливості для українців, які працюють у сфері доброчинності й КСВ. Крім того, ініціювання такої нагороди - свого роду сигнал Європі. Він показує готовність говорити однією мовою, обговорювати традиційні для європейської спільноти теми".

Яніна Дубейковська, співголова і програмний директор World Communication Forum Davos, підкреслює: "Ініціатива Фонду Олександра Фельдмана про заснування премії "Толерантність заради майбутнього" запропонувала світовій спільноті ряд кроків, здатних робити світ кращим. Люди, які живуть із повною самовіддачею і працюють задля впровадження кращого досвіду у сфері соціальної відповідальності та доброчинності, безумовно, потребують підтримки. Ця номінація покликана стати камертоном для визначення цінностей майбутнього. Рішення Фонду про заснування премії було сприйняте з великою повагою учасниками Форуму з 32 країн. Ряд учасників з Америки, Індії, Росії висловили бажання просувати цю ініціативу у своїх країнах".

Кандидатів на здобуття премії висуватиме спеціально створена Наглядова рада. До неї увійдуть спікери й партнери Всесвітнього комунікаційного форуму.

Номінантів визначатимуть на основі кількох критеріїв: активність у доброчинних і соціальних проектах, значення реалізованих проектів для суспільства і певної галузі, а також внесок у розвиток філософії толерантності. Переможець буде визначений у процесі публічного голосування.

Обговорення ідей, озвучених на Всесвітньому комунікаційному форумі в Давосі з ініціативи МБФ "Фонд Олександра Фельдмана", буде продовжено. "Ми обов'язково розвиватимемо цю ініціативу в рамках проведення Communication on top Davos у Києві. Дату заходу буде призначено найближчим часом", - каже Ірина Золотаревич.

Планується, що наступний Всесвітній комунікаційний форум відбудеться в Києві. На цьому Форумі МБФ "Фонд Олександра Фельдмана" ініціює обговорення перспектив доброчинності в сучасних умовах.

Доброчинність - дуже важливе питання для українського суспільства. Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, на замовлення Українського форуму благодійників, проводили опитування "Благодійність в Україні". Згідно з його даними, тільки 21% населення країни підтримує доброчинну діяльність фондів та організацій. При цьому лише 6% основним мотивом назвали довіру до цих організацій. Примітно, що 37,7% українців зізналися, що не брали участі у благодійних проектах, бо їх ніхто про це не просив. Ще 10,9% не мали уявлення про потреби інших людей або благодійних організацій, а 2,3% впевнені, що бути благодійником непрестижно. Як виправити такий стан речей - і обговорять міжнародні та вітчизняні експерти галузі на форумі в Києві.

Олександр Фельдман підкреслює: "Сама собою благодійність, якщо говорити про почуття, про самосвідомість, - це здорове божественне починання і бажання. Одна людина може хотіти щось зробити. На першому етапі вона, мабуть, не думає про комунікації, про рекламу. Але самому це зробити набагато складніше, ніж разом, пліч-о-пліч. А якщо багато людей, пліч-о-пліч, залучаючи величезну кількість прибічників, візьмуться за важливу й корисну справу - творення блага? Це ж зовсім інший результат! Із завданням залучити і згуртувати однодумців найкраще впораються засоби масової інформації, комунікаційні форуми і просто добрі люди, які дізнаються про це із засобів комунікації. Сьогодні Україна перебуває у складній ситуації. І такі дискусії на глобальних міжнародних майданчиках з участю найкращих спеціалістів у галузі комунікацій для нас дуже важливі".

На фото:

Генеральний директор Українського єврейського комітету Едуард Долинський, директор МБФ "Фонд Олександра Фельдмана " Максим Водка, засновник Міжнародного благодійного фонду "Фонд Олександра Фельдмана", народний депутат України Олександр Фельдман, ексклюзивний представник World Communication Forum Davos в Україні Ірина Золотаревич
поруч зі скульптурною композицією, присвяченою толерантності та анімалотерапії. Фігури дитини і шимпанзе виконані зі спеціального 10-міліметрового скла, що відповідає 10-мілімметровому кроку магнітно-резонансного томографа.
Від дотику експонати починають світитися всіма барвами веселки, символізуючи енергію єднання і довіри

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі