Учені вперше зафільмували «хмільну вечірку шимпанзе»: про що це може свідчити

Відео
Поділитися
Учені вперше зафільмували «хмільну вечірку шимпанзе»: про що це може свідчити Фото ілюстративне © Getty Images
Шимпанзе не так часто діляться їжею, але фрукти, які забродили, стали виключенням.

Вчені з британського Університету Ексетера, які спостерігали за шимпанзе у джунглях Західної Африки, вперше зафільмували, як примати в групах діляться «алкоголем». Зокрема, на відео потрапили 10 випадків, як шимпанзе  ділилися плодами африканського хлібного дерева, які встигли забродити, пише IFLScience.

При ферментації у цих фруктах утворюється 0,61% алкоголю, що значно менше, ніж в алкогольних напоях. Та, оскільки шимпанзе їдять багато фруктів, цей показник може бути вагомим. На думку дослідників, мавпи навряд чи п'яніють, адже в джунглях це небезпечно, але такої кількості алкоголю досить для розслаблення та зміцнення соціальних зв’язків між шимпанзе. Загалом, дослідники дійшли висновку, що ці «бенкети» можуть свідчити про нашу глибоку еволюційну схильність до алкоголю.

«Ми знаємо, що спільне вживання алкоголю – в тому числі через такі традиції, як бенкет – допомагає сформувати та зміцнити соціальні зв’язки [у людей]. Тепер ми знаємо, що дикі шимпанзе теж їдять та діляться етаноловими фруктами. Виникає питання: чи можуть вони отримувати подібні до людей переваги?» – зазначила провідна авторка дослідження з Центру екології та охорони природи Ексетерського університету Анна Боуленд.

Генетичну здатність переробляти етанол науковці знайшли ще у вимерлих предків гомінінів. Ця адаптація існувала приблизно 10 мільйонів років тому, задовго до того, як люди почали навмисно створювати алкоголь. 

Раніше вчені фіксували, як шимпанзе накопичують культурні досягнення. Шотландські науковці дослідили, що мавпи можуть вивчати досвід своїх родичів зі зграї і використовувати його для прийняття нових рішень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Рус Козак
22 Апреля, 20:21
Страна ли для которой генетика и кибернетика лженаука?.. ДБ Обезьянок бьі изучали та детишек плодили... Не, ДЕДЬІ ВОЕВАЛИ... Умалешонньіе... ____________ Донатим на фпв и ребьі ребятам под Покровском - не дадим орде ни одного победного клича дабьі не бьіло рьічага зомбирования на потом!!!
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Рус Козак
22 Апреля, 20:24
Рус Козак 22 Апреля, 20:21 Страна ли для которой генетика и кибернетика лженаука?.. ДБ Обезьянок бьі изучали та детишек плодили... Не, ДЕДЬІ ВОЕВАЛИ... Ума
Клич - призьів в виде лозунга. Они уже рапортуют "практически на границе Днепропетровска"
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі