Славське чекає

Поділитися
Пам’ятаєте торішню зиму? Теплу, туманну, дощову... Особливо не пощастило любителям зимових видів спорту, котрі мріяли відпочити в Карпатах...

Пам’ятаєте торішню зиму? Теплу, туманну, дощову... Особливо не пощастило любителям зимових видів спорту, котрі мріяли відпочити в Карпатах. Величезні збитки спіткали власників готелів, лижних баз, авто та гужового транспорту, прокатів лижного спорядження, ресторанів і кафе, приватних осель і багатьох місцевих жителів, які заробляють, продаючи туристам грибочки, мед, ягоди, цілющі трави, інші дари Карпат...

«А из нашего окна...»
Взагалі важко навіть уявити, які колосальні кошти тут обертаються. Лише за приблизними під­рахунками, знаменитий ще з часів СРСР лижний курорт Славсь­ке за сезон приймає до мільйона турис­тів. І кожен залишає тут, зрозу­міло, не 100 і не 200 гри­вень. У пік нинішнього сезону найдешевше житло у приватних оселях кош­туватиме 150 гривень на добу, тро­хи менше — харчування, стільки ж прокат лиж плюс підйомник. Утім, готелі у Славському та прилеглих селах сьогодні можна вибрати на будь-який смак і фінансо­ві можли­вості. Є тут кімнати за 250, апартаменти за 380, люкси за 600 і навіть VIP-номери за 1500—2500 гривень.

Добре зарекомендував себе, при­міром, готель «Смерекова хата» — тут чудові умови проживання і вишукана кухня. Не менш респектабельні умови й у «Перлині Карпат». Біля самого підніжжя гори Високий Верх, поруч із парно-крісельною канатною дорогою розмістився затишний готель «За­хар Беркут» — у шести кілометрах від Славського у селі Волосянка.

В гори!
і морозець. А вони, мабуть, почувши молитви галичан, таки не забарилися. На два місяці раніше, ніж торік, коли зима почалася 27 січня. Тепер же сніг випав у Карпатах 29 листопада. І відразу запрацювали в околицях Славського 18 підйомників, схили зарясніли яскравим вбранням лижників і сноубордистів. Зима почалася так зненацька, що спонукала будівельників пришвидшити заплановане на кінець року урочисте відкриття шикарного готелю «Вежа ведмежа» у селі Волосянка. У цьому готелі-замку, оснащеному за останнім словом і прикрашеному розписами чудових художників, не соромно буде прийняти навіть президентів іноземних країн.

Проте не зайве згадати і про негативи. У Славському вперше я був років із десять тому. І найгостріше враження на мене тоді справив екстремальний підйом на всюдиході до підніжжя гори Трос­тян. Хоч дорога, як запевняє селищний голова Славського Ми­хай­ло Кінаш, стала все ж таки менш небезпечною, але здолати її в змозі лише російські невибагливі джипи. Саме УАЗи користу­ються у місцевих таксистів особливою повагою — ними просто запруджена привокзальна площа. Саме вони і є найкращим видом транспорту для розбитих доріг Славського та околиць. Не те що президентів, а й просто іноземних туристів, які вже побували на подібних курортах, приміром, у Польщі, Словаччині, Болгарії, возити по цих вибоїнах соромно. Це ж не ми — звиклі до ненав’язливого сервісу радянського зразка...

У Славському ласуємо шашликами і печеною картопелькою...
А тим часом ціни в наших Карпатах наблизилися до європейських. На запитання, чи збирається місцева влада якось вирішувати проблему доріг, Михайло Кінаш розводить руками. Сюди залюбки з’їжджаються туристи з усієї України, ближнього і навіть подеколи дальнього зарубіжжя. Але держава практично залишила місцеву владу сам на сам із серйозними проблемами. Зокрема і з будівництвом доріг. Ну ніяк не спроможеться селищна рада нашкребти коштів, аби облаштувати сучасні дороги. Між іншим, через недосконале (чи навмисне заплутане, з багатьма суперечностями) законодавство місцевому бюджету перепадають лише краплі від того бурхливого грошового потоку, що просто-таки мчить повз Славське. Під­приємці, було, запропонували Ми­хайлові Кінашу швидко, за сучасною технологією побудувати дорогу до гори Трос­тян. Але зажадали більшу частину заплатити їм готівкою. Будів­ництво довелося відкласти до кращих часів.
...а домашніх побалуємо дарами Карпат
А кращі часи для Славського настануть тільки тоді, коли дер­жава визнає цей унікальний куточок нашої країни таки справді курортом державного значення. Тоді й поїзди, що проходять тут, зупинятимуться, можливо, не на дві хвилини, як на якомусь Богом забутому полустанку. А туристи не бігатимуть пероном у пошуках свого вагона або, навпаки, не стрибатимуть зі своїм громіздким спорядженням з поїзда, що почав рушати.

Тим часом місцева влада і далі намагається всіма можливими способами привернути до себе увагу можновладців, спонсорів, інвесторів і просто туристів, які мають на що відпочити взимку. Одним із способів такого піару стало проведення з 1 по 3 грудня ц.р. у Славському міжнародного фестивалю туристичних фільмів «Вітер мандрів», організатором якого виступило ДП «Українська туристична інфраструктура». У конкурсній програмі взяли участь Україна, Грузія, Латвія, Литва, Казахстан і Чехія, які представили близько 100 стрічок, рекламних телепрограм, відеокліпів. Переможцем став фільм про збирачів фольклору «Божищі» київської студії «Кінематогра­фіст», а найкращим рекламним роликом про Україну визнано відеокліп «Зимові Карпати».

За організацію прес-туру автор дякує ДП «Українська туристична інфраструктура» і особисто селищного голову Волосянки Василя Біленця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі