«Люди зустрічаються, люди закохуються, одружуються». Поза сумнівом, весілля є однією з найяскравіших подій у житті людини. Ще кілька десятиліть тому подію цю відзначали пишно, з розмахом, запрошуючи на торжество в середньому чоловік 120. Сьогодні такі святкування стали більш рідкісними. Частіше молоді вважають за краще одружуватися «тишком-нишком», повідомивши лише близьких друзів і родичів. Хоча є й такі, хто влаштовує бурхливе двотижневе гуляння. Наслідками першого можуть стати казковий медовий місяць, проведений (залежно від наявних коштів) або вдома, або на Карибах, пачка фотографій і безліч спогадів. Другого — запухле обличчя, скривджена печінка і стурбована міліція. І ще безліч грошей, витрачених на сукню, фату, машину, музику і на саме торжество, — одружуватися в наш час коштує недешево.
Отоваритися на весілля можна або на ринку, або в спеціалізованих салонах-магазинах.
Отже, орієнтуючись на середньоринкові ціни, одягти середньостатистичну наречену коштуватиме: сукня — 340 грн., фата — 50, рукавички — 30, черевички — 160, накидка — 150, біжутерія — 25, віночок — 50. Разом — 805 грн.
Середньостатистичний наречений коштує трохи дешевше, всього близько 500 грн.: костюм — 180, сорочка — 45, черевики — 220, краватка — 25. Обручки обійдуться молодим приблизно в 720 грн.
Крім одягу гроші потрібні і на такі неминучі процедури, як реєстрація, вінчання, прикрашання машин, музиканти, тамада і т.ін.: вінчання — 50 грн., реєстрація — 50, музика — 450, тамада — 260, прокат машини — 260, прикрашання машини — 170, бензин — 520, оренда і прикрашання залу на 120 чоловік — 240 грн., рушники (під коровай, під ноги, на руки і т.ін.) — 140.
Крім усього іншого, тещу з тестем, свекра зі свекрухою, а також свідків також треба прибрати. Це виллється ще приблизно в 2440 грн.
Наступного дня після весілля знімаються білі сукні й накрохмалені сорочки і зодягаються просто гарні костюми. Одяг такий може «затягти» гривень на 1120 для нареченого і нареченої. Також на грим, зачіску, букет і весільні квіточки піде близько 140 грн., а на відеокамеру і фотографії — 600 грн. Плюс «кишенькові» дрібниці — до 800 грн. і стіл на 120 чоловік — 10400.
При підбитті підсумків виходить, що середнє недороге весілля на 120 чоловік може обійтися в 19670 грн., тобто близько 4 тис. дол. Це якщо отоварюватися на базарі.
Якщо ж піти в спеціалізований салон, запас грошей має бути в півтора-два рази більше: сукня напрокат — від 200 грн., сукня на продаж — від 400, фата — 85, корона — до 200, черевички нареченої — 160—550, рукавички — 40—80, підв’язка — 30, сумочка — 60, стрічки свідків — 15, рушник — 20, квітка весільна — 5, букетик весільний — 5, сережки — 5.
Всі інші ціни також потрібно збільшити в півтора-два рази.
Але все не так страшно. Адже крім основної функції гостей на весіллі — пити, їсти і кричати «Гірко!», у них є ще одне корисне призначення: дарувати подарунки і гроші. Правда, у наш час особливо не роздаруєшся. Це раніше дарували килими, телевізори, холодильники, подушки, перини і т. ін. Нині на великі подарунки розживуться хіба що батьки для своїх дітей. Вони можуть подарувати і квартиру, машину, нерухомість, землю, фірму — хто на що здатний. Гості ж здебільшого дарують набори посуду, постільні речі, дрібні побутові прилади, на кшталт праски, тостера, м’ясорубки і т.п., а також гроші (звісно, чим ближчий родич або друг, тим більша сума). Саме ці гроші і компенсують витрати на свято, правда, у дуже малому розмірі. Інше — натурою, тобто подарунками.
Саме тому багато пар віддають перевагу тому, щоб за гроші, які треба витратити на весілля, поїхати будь-куди у весільну подорож: і пам’ять буде, і відпочинеш нормально.