ПРОЩАВАЙ, ЯДРО. НАЗАВЖДИ?

Поділитися
Квітень і травень уже за багаторічною традицією — місяці проведення європейських чемпіонатів представників різних видів спортивних єдиноборств, важкої атлетики та пауерліфтингу...

Квітень і травень уже за багаторічною традицією — місяці проведення європейських чемпіонатів представників різних видів спортивних єдиноборств, важкої атлетики та пауерліфтингу. Що стосується останніх, то в них чоловіки виступили на європейській першості, а жінки — на світовій. Який головний підсумок обох турнірів для українців? Вони знову довели, що перебувають серед лідерів і є резон повернутися до участі в чемпіонатах, адже там відбулися далеко неординарні події.

Аж у північному російському Сиктивкарі проходив черговий чемпіонат Європи серед чоловіків. Повним складом (11 атлетів) змагалися українці. У тих вагових категоріях, де шанси на успіх були малі, учасників не виставили, зате в найважчих — заявили по два спортсмени. Розрахунок тренерів практично повністю виправдався: 3 золоті, 4 срібні і 2 бронзові медалі, а також друге командне місце після росіян. Удев’яте чемпіоном став 48-річний киянин Віктор Налейкін. На вищий щабель п’єдесталу піднялися харків’янин Олексій Вишницький і Віталій Папазов із Донеччини, котрі навіть удвох молодші за прославленого ветерана: їм усього по 20 років. Папазов установив три світові юніорські досягнення і європейський рекорд у сумі.

Про результати сиктивкарського турніру ми розмовляли з президентом національної федерації Василем Алоєвим. Він зазначив, що окрім збереження високої позиції не менше важлива й інша тенденція. У команді успішно проходить зміна поколінь, зазвичай це дуже складний і болючий процес. Ті ж Вишницький із Папазовим ще два роки можуть виступати за юніорів. Ну а наскільки довгим може стати їхній шлях у спорті, свідчить приклад Налейкіна й інших ветеранів. Трохи молодші за згаданих два Івани — маріуполець Шляхта і львів’янин Фрейдун, які стали віце-чемпіонами континенту. Тож ця команда дуже перспективна.

Учасниці світового чемпіонату облюбували тепліші краї — чеський Фрідек-Містек, який не раз приймав крупні турніри. Українки завоювали срібну та п’ять бронзових нагород. Команда фінішувала третьою, поступившись лише представницям Росії й Тайваню. Вона обновила десять рекордів країни. У збірній виступали і досвідчені, і молоді спортсменки. І в цього складу також є чималий потенціал.

Киянка Вікторія Посмітна стала віце-чемпіонкою в категорії до 90 кг. З Чехії поспішала до Києва на відкритий чемпіонат столиці, де виступав і її син Андрій. І треба було бачити, як дбайливо опікала мама хлопця, готуючи до кожної вправи, як палко вболівала і переживала.

Змагання, що пройшли в Палаці творчості Залізничного району столиці, запам’яталися й іншим. Глядачі тепло зустріли повідомлення про те, що до штанги виходить... броварчанин Олександр Багач. Так, уславлений легкоатлет, штовхач ядра після відомої допінгової історії вирішив перемінити амплуа, зайнявшись пауерліфтингом. З цим снарядом він і раніше, безумовно, мав справу. Адже робота зі штангою неодмінно входить у тренувальний процес штовхачів. Але тут почав, як то кажуть, із нуля. Подейкують, до цього Олександра підштовхнув кум Віктор Налейкін. Багач виграв у своїй ваговій категорії. Результати поки, ясна річ, не вражають. Однак недарма кажуть, що гарний початок — половина справи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі