ПІСЛЯ ОСІЧКИ — РЕВАНШ

Удруге в історії незалежної України її гандбольний клуб став фіналістом єврокубка. Цього права домігся запорізький «Мотор»...

Удруге в історії незалежної України її гандбольний клуб став фіналістом єврокубка. Цього права домігся запорізький «Мотор». Після значної поразки в гостях із рахунком 20:29 у першому півфінальному матчі Кубка кубків від румунського «Сілкотубу» (Залеу) вдома запоріжки взяли переконливий реванш — 28:17.

Осічка за карпатськими перевалами засмутила навіть найвідданіших уболівальників «Мотора». На виїзді українки, здобувши до перерви перевагу в один м’яч, провалили другий тайм. Можна було, звісно, ремствувати з приводу упередженого суддівства македонських арбітрів: 10 пенальті у ворота гостей і стільки ж видалень у їхніх рядах — усе-таки забагато. Але після бійки, як відомо, кулаками не махають. І найближчим до істини виявився головний тренер «Мотора» Леонід Євтушенко, сказавши, що не слід робити з невдачі трагедію та що в повторній зустрічі його підопічним під силу надолужити упущене. Як у воду дивився!

А досяг бажаного результату «Мотор» з великими труднощами. Лише на 53-й хвилині після кидка Тетяни Дядечко запоріжки повели в рахунку з необхідними їм «плюс 10». А до того господарки незмінно лідирували, але суперниці холоднокровно утримували їх на безпечній для себе відстані. Більше того, українки явно змазали закінчення першого тайму, пропустивши чотири «сухих» голи.

Що вже там казав у перерві Леонід Євтушенко дівчатам, але після відпочинку їх неначе підмінили. Шістка польових, до речі, без замін грала майже до фінального свистка. Швидкими переміщеннями й переходом від оборони до атаки, безперервним тиском і точними кидками запоріжки буквально зім’яли румунок. Та й у захисті «Мотор» зіграв майже бездоганно. У воротах відзначилися Лариса Заспа й Оксана Площинська. Ну, а Олена Цигіца, Жанна Кашель, Олена Резнір і Дядечко невтомно і без промахів забивали. Рахунок тайму (14:5) промовистий.

Нині на «Мотор» чекає найголовніше випробування. 6 і 13 травня він зіграє у фінальних матчах із норвезьким «Нордстранном» з Осло. Не повторити б помилок, допущених у другому таймі зустрічі в Залеу або на тому невдалому відтинку домашнього поєдинку з румунками. Одне слово, не зрадити самого себе. І тоді «Мотору» цілком під силу перевершити досягнення донецького «Шахтаря», який кілька років тому став «лише» фіналістом єврокубка.