Після Молдови, але значно попереду Білорусі та Росії

Поділитися
Існує кілька методик розрахунку якості життя у певній країні. Це досить складне поняття охоплює низку економічних, політичних та соціальних параметрів...

Існує кілька методик розрахунку якості життя у певній країні. Це досить складне поняття охоплює низку економічних, політичних та соціальних параметрів.

Досить популярний спосіб вимірювання якості життя — за методикою американської організації International Living. Вона використовує дев’ять показників: 1. Вартість життя. 2. Культура і дозвілля. 3. Рівень економіки. 4. Стан довкілля. 5. Громадянські свободи. 6. Рівень здоров’я. 7. Розвиток інфраструктури. 8. Особиста безпека. 9. Кліматичні умови.

Кожен із зазначених параметрів оцінюється величиною від 0 до 100, а потім підраховується усереднена кількість балів, яка й визначає місце конкретної країни в переліку 192 держав.

Слід зазначити, що параметри 1 і 3, як найважливіші, мають полуторну питому вагу (тобто їх множать на 1,5). Потім вони підсумовуються з балами решти семи параметрів, і отримане число ділиться на десять. Ця усереднена кількість балів і є шуканим результатом. Слід підкреслити, що International Living, визначаючи свої дев’ять параметрів, проводить серйозну роботу. Наприклад, у процесі оцінювання рівня здоров’я враховуються калорійність їжі, яку споживає населення, кількість людей, що припадає на одного лікаря, кількість лікарняних ліжок на 1000 жителів країни, рівень дитячої смертності, очікувана тривалість життя і витрати на охорону здоров’я у відсотках від ВВП.

У 2006 році, коли «ДТ» згадувало деякі дані з переліку International Living, перші три місця посідали Франція (88 балів), Швейцарія (87) і Австралія (86). Україна була на 62-му місці. Решта країн СНД розміщувалися нижче.

У 2008 році перше місце, як і раніше, посідає Франція. Вона набрала 85 балів, а її дев’ять параметрів мають такі значення: 50, 98, 85, 72, 100, 100, 95, 100, 87. Таким чином, Франція отримала абсолютний максимум (100) зі свободи, здоров’я та особистої безпеки, а також дуже високі показники з решти параметрів, за винятком вартості життя.

Далі йде Швейцарія (84 бали). На третє місце вийшли США (83 бали). У десятку найкращих входять Люксембург, Німеччина, Австралія, Італія, Нова Зеландія, Іспанія та Нідерланди.

Україна з 62-го місця в 2006 році піднялася на 59-те, набравши в сумі 62 бали. Ось її дані з дев’ятьох параметрів: 42, 65, 38, 74, 75, 72, 63, 71, 78. Відносно непогані показники наша країна має зі стану довкілля, громадянських свобод, рівня здоров’я та, природно, клімату. Гірші справи з вартістю життя.

Своє 59-те місце Україна ділить із Намібією та Болівією, які також набрали по 62 бали. З країн СНД Україну ледь-ледь обігнала Молдова (63 бали), але цей зайвий бал дозволив їй посісти 55-те місце у списку. Грузія (57 балів) перебуває на 85-му місці, Білорусь (56 балів) — на 88-му, а Росія (52) опинилася на 116-му місці.

Список зі 192 країн замикають Ємен, Афганістан і Сомалі. На останньому місці з 29 балами розміщується багатостраждальний Ірак.

Сподіватимемося, що Україна подолає серйозні економічні та соціальні труднощі й наступного року поліпшить свої показники якості життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі