Нобелівська зa бюстгальтер

Поділитися
Ви не вірите, що Нобелівську премію можна отримати за бюстгальтер? Даремно. Це справді так, але за двох специфічних умов...

Ви не вірите, що Нобелівську премію можна отримати за бюстгальтер? Даремно. Це справді так, але за двох специфічних умов.

По-перше, маються на увазі жартівливі нобелівські премії Ig Nobel, щорічно присуджувані в США «за досягнення, які спершу викликають сміх, а потім змушують думати».

А по-друге, йдеться про бюстгальтер, який розрізали на дві частини. Цей подвиг здійснила американка Єлена Боднар. На її думку, чашечки бюстгальтера при цьому перетворюються на газові маски, котрі можуть урятувати двох людей. Сьогодні, коли протигрипозна маска стала в Україні насущною потребою, «винахід» Олени становить практичний інтерес.

Цього року жартівливі нобелівські премії присуджували в десяти номінаціях 19-й раз. Це грандіозне шоу відбувається в Гарвардському університеті. Премії вручають лауреати справжніх Нобелівських премій. А нагороджені виступають із промовою, причому її тривалість не має перевищувати 60 секунд.

Грає чудовий оркестр, більш як тисяча глядачів бурхливо аплодують, а телебачення транслює церемонію в прямому ефірі.

До речі, сама премія суто символічна. Так, протягом кількох років це була прозора скринька з мікроскопічною частинкою золота.

А тепер згадаймо найоригінальніші досягнення лауреатів Ig Nоbel за минулі роки. Приміром, премію з фізики отримав англієць Роберт Метью. Він вивів формулу, яка доводить більшу ймовірність падіння бутерброда маслом униз, і підтвердив це дослідним шляхом.

Премії з психології удостоївся італієць Джаєн Вітторіо за доповідь «Політики — унікально примітивні особи». Щоправда, це сталося понад десять років тому, і відтоді політики стали абсолютно іншими...

Ще в школі нас учили визначати площу різних геометричних тіл — циліндра, кулі або конуса. Але це дрібниці порівняно з працею двох індійських учених — Шрімакура і Нірмалана. Вони вивели формулу, яка дає змогу вирахувати площу... індійського слона.

Епохальні дослідження в галузі орнітології належать американцям Філіпу Мею та Івану Швабу. Нарешті з наукової точки зору пояснено, чому дятел не страждає від головного болю.

He забуває Гарвард і винахідників. Так, премію з технології вручено австралійцю Джону Кеогу. Йому вдалося отримати патент на «круговий пристрій для транспортування», інакше кажучи... на колесо.

Серед лауреатів чимало японців. Скажімо, Кейто Сато нагороджений премією за створення пристрою для автоматичного перекладу собачого гавкоту людською мовою. Всього програма розрізняє 200 варіантів гавкоту, яким відповідають значення «мені нудно», «дайте кістку», «хочу гуляти» тощо.

Премію з математики присудили баптистській церкві штату Алабама. Її діячі примудрилися підрахувати у всіх округах штату точну кількість грішників, котрі потраплять у пекло, якщо не покаються.

Австралієць Карл Кружельницькі провів масштабне дослідження речовини, що накопичується в пупках. Із допомогою п’яти тисяч добровольців удалося з’ясувати, що це просто суміш ворсу тканини і частинок шкіри. Тож сучасним дівулям час припиняти демонструвати свої голі пупки — виявляється, нічого особливого вони не містять.

А от професор Жан-Марі Ванден-Брек отримав жартівливу нобелівську премію за вирішення надзвичайно актуального і складного завдання: якою має бути форма носика чайника для заварювання, щоб чай із нього лився цівкою, а не стікав по стінці носика.

Можна було б продовжувати і продовжувати веселий і водночас уїдливий перелік лауреатів Ig Nobel. Один із них підрахував кількість комах різних видів, які розбиваються об вітрове скло автомобіля, інший вивів формулу експоненційного спадання піни пива в кухлі. Третій довів, що блохи, котрі живуть на собаках, стрибають вище, ніж блохи з кицьок.

Але ми на цьому зупинимося і почекаємо до жовтня 2010 року, коли з’явиться нова десятка лауреатів. Цікаво, що вони відмочать цього разу?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі