ПЕРСПЕКТИВА Й РЕАЛЬНІСТЬ

Поділитися
У Румунії завершується фінальний турнір IV чемпіонату Європи з гандболу серед жінок. Сьогодні пройдуть півфінали, а завтра визначаться переможець і призери...

У Румунії завершується фінальний турнір IV чемпіонату Європи з гандболу серед жінок. Сьогодні пройдуть півфінали, а завтра визначаться переможець і призери.

Збірна України виступала в групі «А», де її суперниками були команди Данії, Румунії, Норвегії, Македонії та Білорусі. Склад другої шістки: Франція, Австрія, Угорщина, Росія, Югославія і Німеччина. По дві найкращі збірні з групи виходили в півфінали. І вже в перших зустрічах українкам протистояли фаворити, лідери світового гандболу. Команда Данії — свіжоспечений олімпійський чемпіон, а норвежки — чемпіонки Європи та світу. І цілком можна було чекати (та й виправдати) осічки в матчах із ними. Однак виявилося, що не такий страшний чорт, як його малюють.

Перший тайм поєдинку з норвежками українки провели практично на рівних. Тільки схибили, не забивши два пенальті. А відразу після відпочинку скандинавки помітно наддали і, домігшись переваги в чотири м’ячі, здавалося, визначили результат матчу на свою користь. А дзуськи! Українки, продемонструвавши неабиякі бійцівські риси, до середини тайму відновили рівновагу. І знову суперник знаходить сили вийти вперед, лідируючи з перевагою в три голи. Проте під завісу Галина Маркушевська і двічі Олена Радченко зводили зустріч до нічиєї — 24:24. Причому остання відзначилася за чотири секунди до фінального свистка. Марина Вергелюк закинула 7 м’ячів, а Олена Цигіца — 6.

У цьому ж ряду — за напруженістю, драматизмом і непередбачуваністю результату — був і поєдинок із датчанками. Але тут українки відразу ж захопили ініціативу. І в середині тайму їхня перевага досягала навіть шести м’ячів. Воістину невтримною на вістрі атаки була Лілія Столпакова. Тільки до перерви датчанки скоротили відставання. Але потім, уміло скориставшись помилками суперниць, зрівняли рахунок і вийшли вперед. Пішла гра м’яч у м’яч. На передостанній хвилині скандинавки лідирували — 29:27. Але відчайдушними зусиллями Тетяни Салогуб і Маркушевської вдалося знову домогтися нічиєї. Столпакова забила 8 голів, а Вергелюк — 7.

І на чию ж користь виявилися ці нічиї? Так, українкам пощастило відібрати по очку в грізних суперниць, котрі задавали тон на міжнародній арені в 90-х роках. Але заради справедливості зазначимо, що і норвежки, і датчанки приїхали в Румунію значно оновленими складами: йде зміна поколінь. І повністю має слушність головний тренер українок Леонід Євтушенко в оцінці гри підопічних, говорячи про сплески та спади, які лежать у площині психологічної неврівноваженості. У команді багато молодих гандболісток, швидких і досить технічних, але їм значною мірою притаманна невіра у власні сили. Непростимо інколи помиляються воротарі.

Далі українки грали з македонками. Цей матч багато в чому став копією їхньої недавньої зустрічі на турнірі «ОЛКОМ-Кубок Турчина». Перевага українських дівчат була поза сумнівом — 27:19. І похвалити їх можна за суворіші, порівняно з київським поєдинком, дії в захисті. Влучністю при завершенні атак відзначилася Цигіца — 10 голів. Зле, правда, що не уникнули ложки дьогтю. Та ж Цигіца, Столпакова й Вергелюк не реалізували по пенальті...

І тут є думка сказати про завдання, поставлені Леонідом Євтушенком команді напередодні турніру. Про півфінал і не йшлося. Головною метою було пробитись у п’ятірку (навіть у шістку, за відсутності в ній норвежок, чемпіонок світу). Що це давало? Право виступити на фінальній стадії чемпіонату світу наступного року без відбіркових ігор.

Проте недарма кажуть, що апетит з’являється, коли їси. Після трьох зустрічей нинішнього чемпіонату перед українками засвітилася цілком реальна й дуже приємна перспектива. Разом із румунками, котрі набрали 5 очок, вони вийшли в лідери групи, випереджаючи датчанок із норвежками. У наступному матчі наші дівчата зустрічалися з румунками, і перемога значною мірою гарантувала їм досягнення бажаної мети. І тут уже йшлося не тільки про путівку на світовий чемпіонат.

Після травми, отриманої на початку турніру, у складі українок знову вийшла Олена Яценко, і це додало гостроти фланговим атакам. Але вже в дебюті вперед вирвалися румунки — 3:0. Суперниці незабаром вирівняли становище. Однак аж до фінального свистка нікому не вдавалося домогтися переваги більш ніж у два м’ячі. Найчастіше ж рахунок був нічийним. Чудово грала воротар господарок Лумініта Хатупан. На рівні з нею була й українка Тетяна Ворожцова. Одним словом, матч гідних суперників.

І в другому таймі зустріч проходила на рівних. Ближче до її закінчення рахунок 21:21 навіть «замерз» майже на 6 хвилин. Знову в українок не заладилося з пенальті: три невдачі... Та все ж у ендшпілі вони перебороли найжорстокіший пресинг суперниць. Олена Резнір і Яценко (у її активі 7 голів) із семиметрового штрафного принесли команді перемогу — 23:21.

У заключному поєдинку групового турніру з білорусками підопічних Євтушенка для виходу в півфінал влаштовувала й нічия. І, зігравши, правда, не кращим чином, вони її домоглися — 27:27. Сьогодні пройдуть півфінальні зустрічі Угорщина — Румунія й Україна — Росія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі