У самісінькому кінці набережної Алушти біля селища Професорський куточок на схилі пагорба виросла ціла скельна гряда: із водоспадами, вигадливими гротами і дванадцятьма водяними гірками різної довжини, конфігурації та форми. Біля підніжжя скель — шість басейнів із морською водою на будь-який смак, у яких побулькують гейзери з надзвичайно широким діапазоном потужностей і температур. У басейнах пускають фонтанчики дельфіни, а біля них обливають водою всіх бажаючих слони розміром «у повний слонячий зріст». Гряда скель вигадливо вигинається, відкриваючи за кожним поворотом силу-силенну маленьких світів, кожен із яких відповідає смакам та уподобанням різних людей: малюків, дітей трохи старших, екстремалів, справжніх дам і джентльменів, бешкетників та лінтюхів... Загалом, для всіх, хто любить море, гори і сонце, але при цьому віддає перевагу комфортові.
…Так виглядає відкритий на початку нинішнього курортного сезону аквапарк в Алушті, аналогів якому в Україні не існує. Більше того, похвалитися чимсь схожим може далеко не кожен закордонний курорт.
Бутафорія, скажете ви? Аж ніяк. «Стовідсоткову морську реальність» забезпечує аквапарку безпосередня близькість моря. У вітряну погоду на відпочиваючих тут навіть потрапляють солоні морські бризки. А з боку рукотворних скель повіває справжній гірський вітерець, приносячи пахощі гірських трав, ялівцю та кримської сосни. І все це ніжиться під промінням щедрого кримського сонця...
Тепер уже з квітня в Алушті можна не тільки засмагати, а й приймати на повітрі морські ванни.
Парк є своєрідним дахом для двох поверхів, які виходять прямо на набережну. У них розміщені роздягальні, сауни, турецькі лазні, масаж, спа-центр, дитяча кімната, бар, ресторан, більярдна, кегельбан і багато іншого.
Трохи збоку — затишний готель на 64 номери. А за п’ять хвилин ходьби від нього — вже знаменитий пансіонат «Море». Це комплекс комфортабельних вілл із басейнами в тіні кипарисів та столітніх секвой реліктового парку площею понад вісім гектарів.
А нинішнього року цей ансамбль доповнив ще й медичний центр, аналогів якому в Україні теж немає: із діагностикою європейського рівня, відповідним обладнанням, лікувальними грязями, водолікуванням та масою сучасних медичних новинок.
Добовий квиток в аквапарк коштує 60 гривень, але для тих, хто відпочиває в пансіонаті «Море» або в готелі при аквапарку, — половинна знижка.
Всі ці об’єкти — частина інвестпроекту банку «НРБ-Україна», що реалізується нині. В результаті територія площею понад 40 га поступово перетворюється на оазис сервісу й комфорту європейського рівня. Вже сьогодні пансіонат «Море» отримав солідну постійну клієнтуру з числа відомих українських і російських політиків, бізнесменів, людей мистецтва. І його корпуси не стоять порожніми навіть у міжсезоння. Саме тут найбільші західні компанії проводять свої семінари, наприклад, «Філліп Морріс», а останнім часом лідери країн частенько розміщають тут частину свого почту.
Аквапарк і готель біля нього стали першою реалізованою чергою чергового проекту «Мигдальний гай». Далі в планах банку — спорудження сучасного розважального комплексу з кегельбаном та більярдною. А також — будівництво приватних вілл із дуже цікавою архітектурою та п’ятизірковим готелем типу «бутік» біля самісінького моря, кожен номер якого матиме власне ім’я й відповідатиме духу тієї епохи, у стилі якої він зроблений. Ескіз проекту вже готовий. Слід сказати — навіть на папері вражає... І вся ця інфраструктура розміститься в радіусі п’ятисот метрів.
Інвестиційний портфель на сьогодні — 50 млн. дол. Загальна ж сума всіх інвестицій НРБ у Крим становитиме 75 млн. дол. Це найбільші вкладення в рекреацію Криму. Окупність кожного з проектів — не менше десяти років.
«Безумовно, з погляду рентабельності наші проекти на сьогодні збиткові, — каже президент «НРБ-Україна» В’ячеслав Юткін. — Дуже заважає роботі постійна зміна правил гри на ринку, а також невиконання державою своїх прямих зобов’язань. Узяти хоча б ту ж таки проблему неповернення ПДВ: ми 42 рази позивалися з податківцями, виграли 41 процес, але жодної копійки нам так і не повернули...
Однак ми працюємо на перспективу. Нерухомість неминуче зросте в ціні, а вартість цілого комплексу буде ще вищою, тоді ціна отримання відводу землі, будівництва й цивілізованого входу в Крим стане сумірною з витратами, рентабельність бізнесу різко зросте.
Та вкладати гроші в Крим нас підштовхує не тільки це. За великим рахунком, усі ці проекти — передусім для душі. Ось чому ми приділяємо стільки уваги тим дрібницям, які створюють затишок. Наприклад, збереженню під час будівництва реліктової флори, навіть якщо це спричиняє додаткові витрати... Або запрошуємо на відпочинок відомих художників. А потім їхні картини, намальовані під враженням Криму, прикрашають кімнати готельних вілл. Загалом, усього не опишеш. Краще один раз побачити...
Ми не просто будуємо — самі тут відпочиваємо. Адже ми — те покоління, яке не збирається, заробивши, виїжджати з України. І реально вкладаємо в цю землю гроші, час, терпіння, сили та душу. Причому без останнього — нічого не вийде. Адже будь-яка людина інтуїтивно тягнеться до всього, що зроблене з душею і від душі. Саме ця риса створює ту ауру, що притягує і дарує надзвичайне відчуття внутрішнього комфорту, яке навіть у найреспектабельніших готелях виникає далеко не завжди».