Лікар на Майдані

Поділитися
МОЗ України попереджає — тривале перебування на холоді небезпечне для здоров’я, особливо дітей і підлітків...

МОЗ України попереджає — тривале перебування на холоді небезпечне для здоров’я, особливо дітей і підлітків. Це попередження було висловлено у зв’язку з подіями в нашій країні. На вулиці справді холодно — то мороз, то сніг, то відлига, але позитивний настрій, величезна віра в перемогу зігрівають душі героїв, які живуть у наметових містечках, сотень тисяч людей, котрі виходять на мітинги.

Зберегти здоров’я в екстремальних умовах дуже важко. Допомагає в цьому, хоч як дивно, дуже популярний нині стан організму, іменований стресом. «Стрес — це неспецифічна нейрогуморальна відповідь організму на будь-яку його потребу». Тобто в даному разі він відіграє позитивну роль, оскільки мобілізує захисні сили організму і допомагає йому адаптуватися до складних умов існування.

За даними Міністерства охорони здоров’я (озвученими 28 листопада на телеканалі «Інтер»), за перші сім днів проживання людей у наметовому містечку і присутності на мітингах по медичну допомогу звернулося 102 чоловіка. Погодьтеся, це не так багато, якщо взяти до уваги кількість людей, що вийшли у цей час на вулиці.

Про те, які проблеми зі здоров’ям виникають у людей, розповів безпосередній учасник подій, сімейний лікар амбулаторії сімейної медицини ТМО Шевченківського району Олег Дерех.

Медичну допомогу всі, хто її потребує, можуть отримати цілодобово на кількох медичних пунктах, розміщених навколо Майдану Незалежності та Європейської площі. Найчастіше люди звертаються із симптомами переохолодження, з кашлем, нежитем, болем у горлі. На другому місці — стан шлунково-кишкового тракту. Оскільки змінився характер (переважно в сухом’ятку, супи, бульйони з пакетиків) і режим харчування, порушується звичний ритм роботи кишечника, загострюються хронічні захворювання. На третьому місці проблеми серцево-судинної системи — підвищення тиску, болі в серці, аритмії.

Всім, хто звертається, подають посильну медичну допомогу, люди безплатно отримують ліки. Запас медикаментів постійно поповнюється. Якщо потрібно направити хворого в стаціонар, питання можна вирішити з допомогою відповідального чергового в Управлінні охорони здоров’я м. Києва, лікарів станції швидкої медичної допомоги.

Тим, хто допомагає людям, сам ходить на мітинги, я хочу нагадати прості й усім відомі істини, які допоможуть зберегти здоров’я й уникнути переохолодження та інших ускладнень. Насамперед це сухий, теплий одяг. Не забувайте про головний убір, рукавички. Перед виходом на сильний мороз відкриті частини тіла можна змастити жирним кремом, у жодному разі не можна користуватися зволожуючими кремами. Якщо немає нічого під рукою, можна використовувати будь-який рослинний чи тваринний жир. Для профілактики простудних захворювань є не дуже приємний для оточуючих, але дуже дійовий засіб — надіти на шию «прикрасу» із зубчиків часнику. Випаровуючись, він захищатиме вас від негативної дії вірусів, стимулюватиме захисні сили організму. Корисно буде використовувати в ролі «парфумів» олію чайного дерева, яка справляє таку ж саму дію. Не забудьте тільки попередньо розвести її в будь-якій рослинній олії у співвідношенні 1:10. Всередину можна приймати настойку прополісу — 5—10 крапель на 1 ст. ложку молока, екстракти женьшеню, лимоннику для стимуляції імунітету. Прийшовши додому, переодягніться в сухий одяг, прийміть теплу ванну, випийте гарячого чаю з медом і лимоном. Якщо виникли симптоми захворювання, відразу ж починайте лікуватися, благо ліків від застуди у нас нині досить. З підручних засобів можна рекомендувати полоскати горло розчином солі чи соди з кількома краплями йоду, настойкою прополісу.

Для профілактики шлунково-кишкових захворювань, у період нерегулярного і неправильного харчування рекомендую вживати ферментні препарати, що допоможуть шлунку впоратися з функцією перетравлення їжі, проносні — тим, хто страждає на запори, і, навпаки, в’яжучі засоби для людей із протилежною проблемою. Воду краще пити мінеральну без газу або чай, краще зелений. Тим, хто страждає на виразкову хворобу, для профілактики її загострення непогано було б приймати противиразкові препарати, зазвичай призначувані вашим лікарем. Навіть у здорових людей на тлі неправильного харчування може виникати печія. У такому разі на допомогу прийдуть антацидні засоби — вікалін, альмагель та інші.

На Майдані багато не тільки молоді, а й людей похилого віку. Як правило, вони мають за спиною багаж серцево-судинних проблем. Не забувайте прийняти всі прописані вашим лікарем ліки, перш ніж вийти з дому. І нехай вони будуть у вас із собою, щоб можна було їх прийняти у разі погіршення стану.

У стресовій реакції розрізняють три стадії — тривоги, опору та виснаження. Я гадаю, що нині всі ми перебуваємо у другій, найбільш тривалій і творчій стадії опору, коли мобілізовано всі позитивні й захисні сили. У разі успішного опору організм повертається до нормального способу життя без негативних наслідків. Дуже хочеться, щоб із нами так і сталося і ми не відчули на собі руйнівної дії фази виснаження. Будьте здорові, сильні, мужні!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі