Віднедавна, а саме відтоді, як сніг оголив асфальт, я дедалі частіше згадую свою школу й уроки географії, на яких ми розфарбовували контурні карти.
Навіть середньостатистичний пішохід, котрий ніколи не сидів за кермом власного (чужого, казенного, викраденого) автомобіля, підійшовши до проїжджої частини, запитає себе: «А де, власне, ось ці білі смужки, стрілочки?» А немає їх. Усе. Адже в нас демократична держава. Навіщо нам якісь стрілочки та смужки на дорогах? Адже вони так чи інакше обмежують нашу свободу пересування.
Браття водії, скажіть чесно й відверто, скільки разів ви перетинали «подвійну осьову», аби скоротити шлях, і порушували рядність? Пальців на руках не вистачить?
Але, що збіглося із запровадженням нових правил дорожнього руху, повна анархія й свобода настала на київських трасах. Від звичної дорожньої розмітки залишилися лише розділювальні парканчики на широких проспектах і пішохідні переходи, намальовані на Банковій вулиці.
Як порядний і законослухняний платник податків, я не хочу знати, що сталося з нашими шляхами — занадто розводили фарбу, коли малювали, чи занадто ретельно віддирали кригу від засніжених вулиць, але факт залишається фактом — розмітки немає. Є світлофори, знаки, ями.
Ще з дитинства пам’ятаю приказку: «Хочеш, щоб зробили добре, — зроби це сам!» Отож, добродії автодорожники, згадавши пункт 2.12 нових Правил дорожнього руху («Власник транспортного засобу має право...: в) на відшкодування збитків, завданих унаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки дорожнього руху»), і в несамовитому прагненні вберегти вас від судових позовів і розглядів із боку скривджених водіїв та пішоходів хочеться запропонувати скасувати «дорожній збір» та, видавши кожному автолюбителеві відро фарби (пензлики хай самі знайдуть!), змусити його намалювати розмітку бодай біля свого власного будинку. У такий спосіб ми з вами вб’ємо одночасно двох зайців: місто погарнішає (а що як серед автомобілістів трапляться й талановиті художники?), а кожен учасник дорожнього руху, намалювавши зручну розмітку, знизить кількість порушень Правил дорожнього руху на порядок або навіть більше!
Насамкінець хотілося б запропонувати варіант розв’язання проблем із ямами на дорогах. (Досі не розумію, чому щовесни провалюється асфальт? Озимі вруняться?) Треба в нагальному порядку робити такі вулиці пішохідними зонами й забороняти рух автомобілів! По-перше, пішохід, він же як турист-піхотинець, скрізь пройде, йому не звикати, і підвіску ремонтувати немає потреби. А по-друге, кількість ДТП із вини дорожніх служб різко зменшиться, не кажучи вже про зниження загазованості міста! Адже через якихось місяців два боротьби з ямами доступними для автомобілів залишаться лише вулиці Десятинна, Банкова й, можливо, траса Київ—Бориспіль.
Усі запропоновані ідеї не захищені авторськими правами, отож — використовуйте!