ХІТ СЕЗОНУ — ЗАКОПАНЕ

Поділитися
Із наближенням чергового зимового сезону перед маститими гірськолижниками і просто любителями спусків із гір («чайниками») завжди виникає це непросте питання вибору місця катання та відпочинку...

Із наближенням чергового зимового сезону перед маститими гірськолижниками і просто любителями спусків із гір («чайниками») завжди виникає це непросте питання вибору місця катання та відпочинку. Адже від цього іноді залежить відмінний настрій мінімум на півроку — до літньої відпустки. Добре, що вибір є. Та чимало залежить від гірськолижних уподобань і наповненості гаманця вітчизняних туристів.

На думку багатьох українських туроператорів, у зимовому сезоні 2001—2002 польський гірськолижний курорт Закопане висунеться на «передові позиції» і потіснить на українському ринку інші відомі центри зимового спорту і розваг Східної Європи — у Словаччині та Болгарії — з чотирьох причин.

Перша. Польщі вдалося відбити всі атаки (поки що!) Єврокоміссії, що вимагала уведення візового режиму з Україною 2001 року. До речі, новопризначений посол Польщі в Києві Марек Зюлковські недавно підкреслив: його країна зробить усе можливе, щоб п’ять мільйонів українців, які щороку перетинають польський кордон, могли уникнути непотрібних труднощів у майбутньому, коли Варшаву усе ж змусять увести візи. На думку посла, візи повинні бути багаторазовими і не такими дорогими, як, наприклад, болгарські. Друга. В останні роки гірськолижна і розважальна інфраструктура отримала тут значний імпульс. Побудовано нові і модернізовано старі готелі. Щороку розширюється система обслуговування іноземних гостей. Любителів apres-ski (відпочинок після катання) можна порадувати: наступного року в Закопане заплановано ввести в експлуатацію закритий аквапарк, тому відпаде необхідність відвідувати комплекс водних атракціонів у Кракові.

Третя. Польські турфірми, попри підвищений попит на відпочинок у гірськолижному курорті, запропонували своїм українським партнерам помірні ціни на тури.

Четверта. Польський курорт географічно ближчий до України, аніж, наприклад, болгарські, румунські, чеські та російські на Кавказі. У ціновому відношенні Закопане може конкурувати зі словацькими (запроваджений торік Словаччиною візовий режим може стати суттєвою перешкодою для відвідання гірськолижних курортів країни нашими співвітчизниками).

Гірський курорт Закопане розташований у мальовничій місцині біля підніжжя Татр на висоті 840 метрів над рівнем моря, за 110 кілометрів від одного з найгарніших міст Європи — Кракова, неподалік кордону зі Словаччиною. Над містом здіймається Гевонт — гора, що нагадує здаля «сплячого лицаря». Як відомо, нехолодна зима в Татрах — це рай для лижників і просто любителів «сніжного божевілля». Чудові кліматичні умови, унікальна природа, найчистіша вода, свіже повітря, насичене цілющим бальзамом хвойних лісів, що ростуть на схилах гір, є ідеальними для зимового відпочинку. Дуже корисне це цілюще повітря при лікуванні захворювань дихальних шляхів і лейкемії, а також алергії. Недарма в цьому районі (Пороніно) набирався сил перед жовтневим переворотом у Росії керманич світового пролетаріату Ленін.

Закопанські Татри добре підходять і майстрам гірськолижного катання, і новачкам. Тут траси не такі круті, як наприклад, в Альпах чи Піренеях. Початківці можуть спокійно спускатися з невисоких вершин, не піддаючи своє життя небезпеці. Особливу увагу гірськолижники і «ледарі гір» повинні звернути на район Каспрового Верха (висота близько 2000 метрів), де лижні траси мають протяжність 7 км. Підхід до гірських вершин дуже зручний. Тут функціонують понад 50 канатно-крісельних, бугельних підіймачів.

Як добратися?

Простіше за все використовувати поїзд Київ—Краків—Київ (польські вагони) плюс автобус Краків—Закопане—Краків (загальна вартість $120) або поїзд Київ—Львів—Київ плюс автобус Львів—Закопане—Львів ($60).

Тим, хто поспішає якомога швидше опинитися в центрі лижного відпочинку в Польщі, «Середземноморські авіалінії» планують організувати два рейси в Закопане (29.12—3.01.2002 р.) і (3—12.01.2002 р.). Вартість перельоту — $200.

Проживання

Цього року варто завчасно потурбуватися про бронювання місць у готелях, оскільки на комфортабельні апартаменти уже спостерігається підвищений попит. Українські фірми пропонують номери в 3- і 4-зіркових готельних комплексах на 7—9 днів. Деякі з них розташовані дуже зручно — неподалік підіймачів, тож не треба втрачати час на під’їзд до них. Вартість перебування в білосніжному Закопане — від $235 до 440 залежно від піку гірськолижного сезону.

Apres-ski

Звісно, розваги не настільки різноманітні й насичені, як у французьких чи австрійських Альпах. Та деяка система apres-ski створена. Можна покататися вдень і ввечері на санях, на лижах із кінною тягою, а також провести час, наприклад, на горі Буторовий Верх чи горі Губалувка (висота 300 метрів), біля вогнища з ягням на рожні, поласувати «огнискою» (шашликом) із пивом («пінний напій» — 2 злоті), підкріпитися в місцевих ресторанах і національних корчмах (вартість недорогого обіду — $4). Гостям Закопане доставить велике задоволення пообідати в ресторані на горі Горичковій (2000 метрів), милуючись мальовничою панорамою Татр.

Є тут казино, нічні клуби, дискотека (вхід — 20 злотих). А з Корбалево можна заїхати попити пива в Словаччину (за наявності візи).

Обмінний курс доларів на злоті складає 1:4.

Екскурсії

Щороку Закопане відвідують кілька мільйонів туристів — поляків й іноземців. До їхніх послуг Татранський музей, природний музей татранського парку, музей Кароля Шимановського, музей закопанського стилю в «Колебі» по вул. Костелиській. Тут туристи знайомляться зі справжнім гуральським фольклором — костюмами горян, музикою і танцями.

І для дітей, і дорослих може бути цікавою екскурсія в місто Рабка в сімейний парк розваг Рабколанд. Із Закопане виїжджає ретро-поїзд, усі вагони і локомотив якого зроблені в далекому 1896 році. По дорозі туристи відвідують музей стародавніх вагонів, музей Ордена сміху та фабрику народної кераміки.

За окрему плату організується поїздка до Кракова. Колишня королівська столиця перебуває за півтори години їзди на автобусі від гірськолижного курорту. Вартість — $20 (без харчування). Організатори подорожі пропонують відвідати Вавельський пагорб — резиденцію польських королів (там розташовані королівський ренесансний замок, королівський кафедральний собор, а також музеї (вхідний квиток — $24), проїхати по Королівському тракту, уздовж якого розташовуються історичні пам’ятки: готичний костьол із головним вівтарем 15 століття, Ягеллонський університет, галерея в Сукенницях, будинок художника Я. Матейка, галерея Чарторийських і музей міста Кракова.

Вартість одного підйому на гору (туди-назад) по канатній дорозі $10, канатно-крісельній — $1—2 (один проїзд), на фунікулері — $4. Для зручності й економії коштів краще скористатися багаторазовим квитком вартістю від $10 за 10 спусків.

Лижі і лижне спорядження можна прихопити із собою чи взяти напрокат на місці. «Бойовий комплект» гірськолижника обійдеться $6,25 у день, а на тиждень — $37,50. Бігові лижі — близько $4 у день, сноуборд (дошка для катання) — від $6 до $11.

У Закопане досить вигідно у фінансовому плані проходити гірськолижну підготовку. Тутешні інструктори за годину роботи стягують із гостя помірну плату — $10—15, тоді як в Альпах — не менше $30.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі