ЄВРОПА ДОПОМАГАЄ «ОНОВИТИ» КАРПАТИ. НОВИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ МОЖУТЬ СКОРИСТАТИСЯ Й УКРАЇНЦІ

Поділитися
Практично вже завершено виконання програми ТАСІС Європейського Союзу «Підтримка місцевого розвитку і туризму Карпатського регіону»...

Практично вже завершено виконання програми ТАСІС Європейського Союзу «Підтримка місцевого розвитку і туризму Карпатського регіону». Проект почали втілювати в життя на території Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей із червня 1999 року. За пріоритетний напрям діяльності у рамках проекту було взято розвиток зеленого туризму в гірських районах, а також навчання туроператорів, імідж-рекламу регіону за кордоном і поліпшення українського законодавства у сферах, які стосуються туризму.

Реалізований проект мав велике значення для підвищення ефективності тургалузі регіону. Кількість туристів, які відвідали Карпатський регіон, збільшилася на 56 тисяч і сягнула 386 тисяч. У 2,1 разу зросли і доходи від туризму, склавши близько 51 млн. грн. Виділені ЄС гроші сприяли поліпшенню регіональної туристичної інфраструктури — з’явилося 130 нових турструктур плюс невеликі готелі сімейного типу.

У рамках здійснення проекту європейці відкрили мікрокредитну лінію на 150 тисяч євро. Невеликі підприємства, що працюють у Карпатському регіоні на ниві туризму, отримували в середньому 3 тис. євро, з яких 2 тис. євро видавалося у формі позики, а решта грошей — як допомога.

Для реалізації закладених у проекті ідей експерти ЄС вибрали в кожній із чотирьох областей «пілотні райони», що мали стати взірцями туристичної діяльності регіону в цілому. Зокрема, у кожній області було визначено зразково-показовий будинок, господарі якого цілорічно приймають «зелених туристів» з-за кордону й України. Їхні житла було відремонтовано відповідно до європейських стандартів, і тепер їх можна використовувати як місце відпочинку для європейців.

З метою популяризації Карпатського регіону для туроператорів із Великобританії й Німеччини було організовано поїздки в Україну. Вони відвідали Львів, Ужгород, Галич, Чернівці, а також гірські райони, ознайомилися з місцевими видатними пам’ятками й туристичною інфраструктурою регіону. Гості не сподівалися побачити тут таку гарну природу, їх захопило цілюще повітря Карпат. Але водночас іноземці зазначили, що держава і приватний бізнес мають вкласти чимало коштів у модернізацію туристичного господарства Карпат. Кожна із закордонних фірм, які брали участь у цій поїздці, намітила туристичні маршрути для популяризації на західноєвропейському, а потім і на американському ринках. Невдовзі мають з’явитися каталоги готелів, санаторіїв, туристичних баз і хазяйських будинків, розміщених у чотирьох областях. У перспективі — представники турорганізацій Карпатського регіону вирушать до Німеччини та Великобританії.

Можливо, звучить трохи цинічно, але теракт 11 вересня в Нью-Йорку може різко підвищити популярність України, зокрема Карпатського регіону, серед європейців, чимало яких бояться літати на великі відстані. Європейці можуть переорієнтувати свої туристичні інтереси на країни Східної Європи, включно з Україною. Підкреслимо, що, за даними турагентств західноєвропейських держав, непосидючі громадяни вже найближчим часом можуть рушити на Схід. І від багатьох чинників залежить, чи приїдуть забезпечені європейці в нашу країну, чи зупиняться на половині шляху, наприклад у Чехії, Угорщині та Польщі.

Перше, що перешкоджає збільшенню припливу туристів із Європи, — невпорядкованість проблеми, пов’язаної з видачею віз. Нещодавно держадміністрації чотирьох областей Карпатського регіону, задіяних у проекті, надіслали до уряду України прохання скасувати візовий режим для громадян країн ЄС, США, Канади, якщо вони перебувають в Україні 30 днів. Саме так вчинили наші конкуренти із західноєвропейського туризму — Угорщина, Чехія, Болгарія. До речі, Держкомітет України з питань молодіжної політики, спорту й туризму має намір усе ж домогтися спрощеного візового режиму для туристів із країн Європи й Америки.

Звісно, візова проблема не єдина, що може стати бар’єром на шляху просування турпродукту Карпатського регіону. Дороги, дороги, дороги... Якщо держава і приватний бізнес найближчим часом не знайдуть чималих коштів і не впорядкують транспортних комунікацій, то Карпатський регіон просто-напросто може забути про заможних західних туристів та про їхні гроші. І доведеться нам поховати ідею про перетворення Карпат на «українську Швейцарію».

Напрацюванням карпатського проекту повною мірою зможуть скористатися наші співвітчизники, які люблять відпочивати на природі, оздоровлюватися в місцевих горах, річках і озерах, харчуватися здоровою їжею, які понад усе дорожать спокоєм. Імовірно, що вартість проживання в «зразкових хатах», модернізованих на гроші ЄС, буде невисокою. Тож відпочинок має бути недорогий і оздоровчий.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі