ДАРУНОК ІЗ ГЛИБИНИ ВІКІВ

Поділитися
О букете п’янкий,подарунку прегарної лади, Тіло й душу коруютьтвої чарівні аромати. Ібн Зайдун Лі...

О букете п’янкий,
подарунку прегарної лади,

Тіло й душу корують
твої чарівні аромати.

Ібн Зайдун

Літо — час подорожей, відкіля ми завжди намагаємося привезти різні сувеніри, які холодної осені та взимку нагадуватимуть про відпочинок. Одним із таких приємних і корисних сувенірів можуть стати ароматичні олії, котрі здавна використовуються для поліпшення настрою, створення сприятливого мікроклімату, привернення уваги протилежної статі, позитивно впливають на красу та здоров’я. Світ ефірних олій багатий і різноманітний, історія сповнена чарівних легенд і казок.

В єгипетських папірусах, написаних близько 2000 року до нашої ери, йдеться про «пречудові олії, добірні пахощі та фіміами для храмів, що дарують радість будь-якому божеству». Жерці під час релігійних церемоній використовували їх, аби ввести присутніх у транс і активно впливати на їхню свідомість. У Вавилоні олії додавалися до будівельних матеріалів, із яких зводили храми. Антисептичні властивості лимонної, кедрової, миррової олій використовувалися для дезинфекції помешкань, їх було визнано дієвим засобом проти інфекцій та епідемій. Секрети одержання і застосування ефірних олій були відомі лише вибраним, вони вважалися надприродними і відкривалися тільки посвяченим. Протягом усієї історії олії були втіленням багатства, підносились як найцінніші дари.

Нині пахощі стали невіддільною частиною нашого життя. Зубчик часнику, чай з лимоном або м’ятою, букети свіжих квітів, зрештою, улюблені парфуми допомагають підтримувати гарний настрій, фізичну форму, зняти стрес, запобігти розвиткові хвороб, зробити щоденне життя гарним і приємним.

Для того, щоб застосування олій ішло на користь і приносило задоволення, потрібно запам’ятати деякі нехитрі правила. Насамперед варто перевірити себе на можливе виникнення алергії — краплю досліджуваної олії розчинити в чайній ложці рослинної й нанести одержану суміш на шкіру біля ліктьового згину. Якщо протягом 12 годин у цьому місці не виникне почервоніння, припухлості, жару, олію можна використовувати. Наносити на шкіру нерозведені олії небезпечно: може виникнути опік або подразнення. Як основу використовують будь-яку рослинну олію, оскільки у воді олії не розчиняються. Поставтеся до них як до ліків — бережіть подалі від дітей. Купуйте лише якісний продукт у відомих виробників. Особливо обережно слід використовувати олії людям з алергією і дітям. Вагітним краще відмовитися від їх застосування, яке може виявитися небезпечним для здоров’я матері й дитини. Всі види полину, м’ята болотна, туя, іссоп, шавлія, лаванда негативно впливають на розвиток плоду. Базилік, ялівець, полин, ромашка, лаванда, імбир, гвоздика можуть викликати загрозу переривання вагітності.

А от дітям до шести років уже можна використовувати олії лаванди, апельсина, чайного дерева, суворо дотримуючись дозування і правил застосування, після перевірки на чутливість і обов’язкової консультації з лікарем. Для масажу, ванни або інгаляції досить однієї краплі олії, розведеної у столовій ложці основної олії. Дітям від шести до 12 років можна застосовувати ті ж самі олії, що й дорослим, але в половинному дозуванні, старшим від 12 років — у таких самих дозах, що й дорослим.

Є кілька способів застосування запашних олій. Найпростіший — за допомогою аромаламп. Налити теплу воду до аромалампи, додати олію з розрахунку дві краплі на п’ять кв. м площі та запалити свічку. Вода повільно нагрівається, і повітря поступово насичується пахощами. У передпокої для створення затишку, тепла та спокою корисна суміш із чебрецю, бергамоту та лимону. У вітальні відпочивати й радіти допоможуть мандарин, іланг-іланг, грейпфрут, ладан. У спальні для розслаблення й поліпшення сну корисні сандал, неролі, ладан і мирра. Після гарного відпочинку зосередитися на роботі допоможуть олії левзеї, майорану, розмарину, бергамоту.

Поєднати приємне з корисним можна шляхом додавання ефірних олій у воду під час прийому ванни. Для кращого розчинення у воді можна змішувати їх з молоком, вершками, медом або морською сіллю. Жінкам корисна «суміш Афродіти» — іланг-іланг, розмарин і мускат. Олія петітгрейну створює легкий еротичний ефект, знімає почуття депресії і страху. Пахощі герані окриляють, підіймають над суєтою, життєдайно впливають на чуттєвість і молодість, у поєднанні з грейпфрутом допомагають віднайти мудрість і гармонію у стосунках із партнером.

Чоловікам не зашкодять кориця, мускат, кедр, пачулі, сосна. Ефірна олія кориці зігріває, її властивості можна визначити словами «неможливе стає можливим». Мускат допомагає тим, кому понад 50, дарує друге дихання любові. Кедр надихає на шляхетні вчинки. Сосна допомагає набути впевненості в собі. Температура води не повинна перевищувати 35—37 градусів. Починайте з кількох хвилин, якщо ж почуватиметесь добре, прийняття ванни можна продовжити навіть до тридцяти хвилин.

Масаж стане ще приємнішим, якщо замість масажного крему використовувати мигдальну або оливкову олію з додаванням кількох крапель улюблених олій.

Аромамедальйон може стати не лише гарною, а й корисною для здоров’я прикрасою, якщо взимку крапнути у нього олією сосни, грейпфрута або чайного дерева, вони підвищать імунітет і захистять від застуди. У подорожі сосна та меліса в рівних пропорціях допоможуть пристосуватися до нового ритму життя. Перенести труднощі тривалого перебування в машині, поїзді, автобусі допоможуть майоран, розмарин, м’ята й лимон, акліматизації на новому місці посприяють лимон і герань. Декілька крапель олії фенхелю, додані в їжу або воду, стануть у пригоді тим, хто страждає через зміну характеру харчування.

Однією з поширених, цілющих і модних останнім часом вважається олія чайного дерева, яка має протизапальну, антисептичну дію. Вона м’яко діє на шкіру і може застосовуватися в нерозведеному вигляді при укусах комах, абсцесах, порізах і саднах. Суміш з олії чайного дерева та мигдальної олії або ж олії з паростків пшениці покращує загоєння сонячних опіків. Незамінна ця олія й при застудах — для полоскання горла водою з додаванням кількох її крапель.

Межі газетної статті не дозволяють повністю розкрити таємничий і прекрасний світ ефірних олій, дати практичні поради на всі випадки життя. Хотілося показати, що іноді лікування може бути й приємним. Проте застосовувати ефірні олії без попередньої консультації з лікарем усе-таки не варто.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі