«Країна виховання безбатченків, безбатченків без роду і без племені». Ці слова Олександр Довженко написав про Україну радянську. Судячи з того, що зараз відбувається в країні, хто нею керує і що панує в умах людей, виховання «безбатченків» досі є нашою державною ідеологією. Щоправда, сьогодні їй значно легше (і безпечніше) протистояти. Потрібно лише бути нормальною допитливою людиною, яка думає, читає...
Відновлюється Батуринська фортеця |
— Коли ми почали знаходити кістки зовсім маленьких дітей із простреленими черепами, то відразу стало зрозуміло, що 1708 року в Батурині справді сталася страшна трагедія, — констатував директор Інституту археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя ЧДПУ ім. Шевченка Володимир Коваленко. — Її жахливі докази — останки убитих немовлят, жінок і старих — сьогодні можна побачити на власні очі на розкопках собору Живоначальної Трійці.
Паралельно з археологічними роботами в Батурині сьогодні активно відновлюється старовинна Батуринська фортеця над річкою Сейм, реставрується величний палац Кирила Розумовського — гетьмана, котрий відродив Батурин у 1750-му. Одне слово, планується в найближчому майбутньому перетворити Батурин на цікавий, а отже, і затребуваний туристичний об’єкт.
У тому, що саме так і буде, абсолютно не сумнівається заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Приходько. Від душі хотілося б до нього приєднатися. І, у свою чергу, не сумніватися в тому, що обласна влада чудово розуміє: кілька навіть найбільш вражаючих екскурсійних об’єктів — далеко не все, що потрібне сьогоднішньому туристові. Хороші й адекватні у плані цінової політики кав’ярні, ресторани та готелі, сучасні й різноманітні сувеніри, колоритна атрактивна програма — з усім цим у нас поки що ой які проблеми. Не кажучи вже про ганебні дороги і місця громадського користування.