Бабусі бувають різні...

Поділитися
Як тільки вдається безпомічному немовляті перевернути все в домі з ніг на голову? Діти стають батьками, батьки — бабусями й дідусями...

Як тільки вдається безпомічному немовляті перевернути все в домі з ніг на голову? Діти стають батьками, батьки — бабусями й дідусями. Треба пристосуватися до нових ролей, а це не так просто. Молодим батькам хочеться відпочити, розважитися, а бабуся не проти поспілкуватися з онуком. Усі задоволені? А дзуськи! Каменем спотикання може стати будь-яка дрібниця...

На боці старшого покоління — авторитет і досвід. Адже виростили ж одного (двох, трьох), і добре вийшло! Молоді батьки обстоюють свої права, відкидаючи «застарілі теорії». Цілком очевидно, потрібен компроміс. А щоб скоріше його знайти, подивимося на проблему з назвою «бабуся» з ближчої відстані.

Бабуся — добра фея. У гостях у такої бабусі онуки щасливі: їм дозволяють абсолютно все. Бабуся-фея щиро вважає, що любити дитину — це означає балувати її. Розібрав телефон на частини? Геній, а не дитина! Розрізав ножицями улюблену сукню? Напевно стане другим Юдашкіним! Солодощі сиплються на дитятко, котрому пощастило мати таку бабусю, як із рогу достатку. Воно радіє, а от батьки обливаються сльозами. Вони-то знають, скільки часу доведеться приводити його до тями після візиту до казкового королівства бабусі-феї. Як же бути? Як батькам переконати маму-бабусю, що всьому є межа? Що бабусі потрібні не лише для того, щоб плекати й балувати онуків? Щоб згладити гострі кути, краще заздалегідь обговорити з мамою-бабусею методи виховання і домовитися, що можна дозволяти дитині, а чого не можна. Якщо бабуся зрозуміє, що деякі заборони й обмеження потрібні для блага самого малюка, навряд чи вона порушить договір.

Сувора бабуся. У домі такої бабусі все підпорядковано правилам. Сніданок рівно о дев’ятій, вечеря рівно о сьомій. На дзеркалі жодної порошини. Із зачіски не виб’ється жодна волосинка. Такого способу життя дотримувалися у цьому домі багато років, і поява онука аж ніяк не привід для змін. Сувора бабуся гадає, що основа світобудови — порядок, і чим раніше дитина це зрозуміє, тим краще. Вона сто разів методично пояснить онукові, як акуратно складати одяг і чому не можна стрибати на канапі. Таку бабусю — природжену наставницю і керівницю — марно вмовляти бути поблажливішою до нерозумного дитяти. Вона вам відразу викладе сто одну причину, чому не слід балувати дитину. Змиріться! Не заважайте своїй суворій мамі навчати вашу дитину. Адже вона навчає її потрібних речей, для чого у вас, можливо, бракує часу або терпіння. Приміром, як правильно сервірувати стіл, розмовляти зі старшими або незнайомими людьми, мити посуд або витирати пилюку.

Бабуся-головнокомандуючий абсолютно переконана в тому, що все в домі тримається винятково на її плечах. Діти для неї завжди нетями, навіть якщо в них сивина на скронях. Вона відчуває величезну відповідальність за малюка, котрий з’явився на світ, бо впевнена: зробити з нього людину в змозі лише вона. Як можна довірити дитину батькам, котрі й сповити її як слід не вміють?! Вам доведеться постійно доводити й відстоювати свою батьківську самостійність і компетентність. Зумійте переконати бабусю, що є ще могутніші авторитети. Дайте їй, приміром, почитати книжки доктора Спока, сходіть із нею у дитячу поліклініку, познайомте з педіатром, котрому довіряєте. Але найголовніше — не бійтеся розставити всі точки над «і» з самого початку. Адже батьки — ви, і вам ростити дитину й відповідати за нею. Безумовно, це дуже складно — тактовно провести таку кампанію, не посваритися з бабусею-головнокомандуючим. Але сваритися не можна. Хто ще сидітиме з малюком стільки, скільки треба, якщо ви вирішите вийти на роботу? Така бабуся ніколи не розгубиться навіть у найскладнішій ситуації. І, виходячи з дому, ви можете бути цілком спокійні: дитина в надійних руках.

Ділова бабуся. Вона вічно зайнята. Якщо зазирнула до вас, то «лише на хвилиночку». Це й не дивно: енергійна жінка знайде собі застосування у будь-якому віці. Не має значення, що це буде — вирощування квітів чи власна перукарня. У будь-яке заняття вона вкладає всю душу, і в відвідання онуків також. Це ж чудово! З її сумочки завжди визирає шоколадка або нова іграшка для малюка. Приходячи в гості, бізнес-бабуся негайно стає центром уваги. Усе починає вертітися і кружляти навколо неї. Розповідаючи казку молодшому, вона примудряється влаштувати метушню зі старшим і попутно продиктувати доньці рецепт «чудового» салатику. Зникає вона так само раптово, як і з’являється... Що робити, на часті візити такої бабусі розраховувати не доводиться. Сидіти з онуком буде хто завгодно, тільки не вона. Але для догляду за дитиною можна знайти няньку, а от іншу бабусю, з котрою онукам було б так само цікаво й весело, ви навряд чи знайдете.

Золота бабуся. Дуже рідкісний тип бабусь. Майже вимираючий. Вони притримуються золотого правила: «Ви — батьки, вам видніше». Виходячи з дитиною на вулицю, покладлива бабуся одягне її так, як ви скажете, навіть якщо вас у дитинстві вдягала вдвічі тепліше. Ви можете бути впевнені: дитина не випросить у неї шоколадку, якщо має алергію на солодке, і ноги в неї завжди будуть сухі. Але золота бабуся не просто виконує ваші вказівки. Вона грає з онуками в індіанців, вигадує казкові серіали, шиє вбрання для ляльок і вміє малювати літак. Її обожнюють не лише онуки, а й усі діти навколо, хоч би скільки їх було. Золота бабуся — абсолютно надійний хранитель дитячих таємниць. Саме до неї біжать за порадою і розрадою, а якщо потрібно виплакатися, плачуть, уткнувшись саме в її коліна. Секрет простий: вона любить дітей. Можливо, їй хотілося б, щоб у неї була ще одна донька (син) і, отже, ще кілька онуків. Що тут скажеш? Вам пощастило!

Бути хорошою бабусею, напевно, непросто. Заважає і вік (хоч би яким він був, це все-таки не перша молодість), і проблеми зі здоров’ям, важче пристосовуватися до нового. Залучення бабусі для допомоги молодим батькам має багато позитивних сторін, але й негативних, на жаль, також. Із позитивних моментів перший — це, звісно, родинні стосунки. Справжня, щира любов до власного онука дорогого варта. Коли дитина ще зовсім маленька, хто як не бабуся допоможе молодій мамі доглядати за немовлям. Спілкуючись з онуком старшого віку, бабусі передають їм не лише звичайний життєвий досвід, а й «життєву мудрість», нагромаджену з роками. А негативні сторони виявляються в родинах, де батьки ще занадто молоді, а старше покоління — авторитарне. У таких випадках пам’ятайте: ви народили малюка, щоб насолодитися своїм батьківським щастям. Це ваше рішення, ваш вчинок, ваші надії. Всі основні питання виховання дитини вирішуєте ви. Вислуховуйте поради — але не обов’язково дотримуйтесь їх. Приймайте допомогу — але коли вона вам справді потрібна. А головне — керуйтеся передусім інтересами вашої дитини. Котра, звісно, була б рада мати бабусю — чудову, добру, уважну, близьку й самій дитині, й її батькам. Бабусю, чий вік чимось наближає її до малюка. Справжню бабусю...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі