А ЗА СіДНЕЄМ БУДУТЬ АФіНИ

Поділитися
Менше трьох місяців залишається до початку ХХVІІ Олімпіади. До Сіднея відправиться великий загін українських атлетів...

Менше трьох місяців залишається до початку ХХVІІ Олімпіади. До Сіднея відправиться великий загін українських атлетів. Проте зовсім не важко припустити, що лише невелика група спортсменів буде реально претендувати на медалі. І серед них — 29-річна плавчиха Світлана Бондаренко, 30-річний важкоатлет Ігор Разоренов, велогонщик Сергій Гончар, 31-річні легкоатлетка Інга Бабакова та фехтувальник Сергій Голубицький. Помітно старші легкоатлети Олександр Багач і Сергій Бубка. Не такі вже молоді (за мірками своїх видів) плавець Денис Силантьєв, стрибунка у воду Олена Жупіна і представниця художньої гімнастики Олена Вітриченко. Цей список ветеранів та одночасно й лідерів можна продовжити. Про що це свідчить?

І згадані, і неназвані — вихованці ще радянського спорту. Тому що виросли в майстрів високого класу ще до проголошення Україною незалежності. Завдячувати тут слід сформованій стрункій і ефективній системі дитячо-юнацького та юніорського спорту: ДЮСШ, спецкласам, ШВСМ... Нині вона, на жаль, ледь животіє. Хоча деколи і з’являються окремі «зірки». Отже в Сіднеї ставку буде зроблено на випробуваних бійців. Честь і хвала їм! Залишається сподіватися, що виручать і цього разу. Проте ж спортивна кар’єра не вічна. А через чотири роки відбудеться Афінська Олімпіада. І хто ж буде там достойно представляти Україну? Про це, безумовно, необхідно думати вже сьогодні. Що, на щастя, і робиться.

Не секрет, що головні олімпійські надії України в Сіднеї пов’язані з виступами борців вільного стилю. І справді, такі яскраві майстри, як Олександр Захарук, Ельбрус Тедєєв, Заза Зозиров та інші — у розквіті сил і справедливо вважаються фаворитами майбутнього форуму, який має відбутися у вересні. Однак не менш важливо і те, що в цьому виді спорту налагоджена чітка й ефективна робота з підготовки повноцінного резерву. І як наслідок, підростає надійна зміна лідерам. Про це свідчать результати європейської юніорської першості, що пройшла в Софії.

Українці достойно виглядали на представницькому огляді молодих талантів. Повним складом поряд із ще п’ятьма країнами взяли участь й успішно виступили як в особистому, так і в командному заліку. Так, результати втішні. Золоті медалі у Василя Федоришина (58 кг, Київ — Івано- Франківськ) та Івана Іщенка (130 кг, Миколаїв—Херсон). Другим став Андрій Шийка (69 кг, Івано-Франківськ—Львів), а Віталій Козлов (63 кг, Житомир— Київ) і херсонець Максим Кержковський (85 кг) — третіми. Традиційно першими були росіяни. Українська дружина фінішувала третьою, відставши усього на 5 очок від болгар. Але дуже важливе, як вважає провідний фахівець Держкомітету у справах молодіжної політики, спорту і туризму Леонтій Гадайчук, поряд із високими нагородами та престижними місцями й інше: як боролися 18—20-літні хлопці. Це ж найближче майбутнє української вільної боротьби, олімпійці афінського призову.

Дуже переконливо провели весь турнір обидва переможці. Хіба не може не радувати, що в найпрестижнішій категорії зростає справжній богатир? Іщенко повторив своє тогорічне досягнення. Він, до речі, ще і срібний призер світової першості. Примітно, що у вирішальних поєдинках обидва впевнено (Федоришин навіть поклав на лопатки) здолали росіян, суперників, із якими вони мають сперечатися за лідерство й у майбутньому. Так уже змолоду виробляється психологічна стійкість. Близький до перемоги був Шийка. Показово, що ці хлопці, не псуючи обідні, вже борються і з дорослими. І Федоришина із Іщенком навіть включили до списку кандидатів на поїздку до Сіднея. Хоча, напевно, їхній час ще попереду.

Фахівці вважають, що поява жіночої вільної боротьби в олім- пійській програмі — питання найближчого майбутнього. В Афінах це навряд чи відбудеться, але так чи інакше, а українки цілком готові до успішних виступів на найвищому рівні. Що й підтвердили на юніорській першості континенту, яка також відбулася в Софії. Хмельничанка Ірина Мельник (46 кг) і донеччанка Тетяна Лазарєва (59 кг) виграли турнір, а команда виявилася третьою.

Так уже сталося, що болгарська столиця приймала й аналогічні змагання борців греко-римського стилю. Тут по «бронзі» отримали маріупольці Олек- сій Вакуленко (54 кг) і Булат Абдулаєв (76 кг). У цілому всі в команді відборолися рівно, і вона стала третьою. На відміну від представників вільного стилю серед цих юнаків, може, і немає настільки яскравих «зірочок». Проте вік у них такий, що є всі можливості суттєво додати в майстерності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі