Ще в 1990-х роках були зроблені спроби відродження мамонтів. Тоді з клітин шкірної і м'язової тканини, знайденої в сибірській вічній мерзлоті, витягували ядра і намагалися їх розмножити. Але клітини, провівши кілька тисяч років у мерзлоті, виявилися нежиттєздатними, і тому спроби не увінчалися успіхом.
У 2008 році японський вчений клонував мишу, використовуючи клітини іншої миші,
замороженої на 16 років. Успіху домігся доктор Терухіко Вакаяма з Центру біології
розвитку «Рікен». Справу доктора Вакаяма тепер продовжує професор Кіотського
університету Акіра Ірітані - він хоче взятися за організми, що пролежали у вічній мерзлоті п'ять тисяч років.
Тепер технічні труднощі подолано і вчені намагаються отримати гарний зразок м'яких тканин із замороженого мамонта.
Ірітані збирається виділити ядра у клітинах мамонта, а потім вибрати з них відносно здорові. Потім ядра помістять в яйцеклітини самки африканського слона, яка стане сурогатною матір'ю для мамонта. На думку професора, до зачаття плоду в утробі слонихи буде потрібно два роки роботи, а на його виношування піде близько 600 днів.
Влітку японський вчений має намір відвідати Сибір, щоб знайти у вічній мерзлоті мамонтів для отримання зразків шкірної тканини. Для пошуку підходящих клітин досить шматка шкіри площею 3 кв. см. Якщо професор не знайде потрібних зразків самостійно, він попросить сприяння у своїх російських колег.
Зараз вчені сподіваються на те, що ймовірність їхнього успіху становить близько 30%. І вони вірять у свій шанс. Вже за 4-5 років світ зможе побачити живого мамонта.
За матеріалами NEWSsru