Вночі поряд із Землею пролетить триметровий астероїд

Поділитися
Астрономи з американської обсерваторії Маунт-Леммон помітили астероїд діаметром близько трьох метрів, який вранці в середу пройде майже впритул із Землею. Про це повідомив астроном Леонід Єленін з Інституту прикладної математики імені Келдиша.
Астрономи з американської обсерваторії Маунт-Леммон помітили астероїд діаметром близько трьох метрів, який вранці в середу пройде майже впритул із Землею. Про це повідомив астроном Леонід Єленін з Інституту прикладної математики імені Келдиша. Астероїд, що отримав позначення 2010 WA, було виявлено у вівторок вранці, йдеться в матеріалах бази даних малих тіл Сонячної системи NASA. Близько опівночі у вівторок небесне тіло зі швидкістю 12 кілометрів на секунду пролетіло в 265 тисячах кілометрах від Місяця і під ранок обмине Землю на відстані 38,13 тисяч кілометрів, що лише на 2 тисячі кілометрів вище орбіт геостаціонарних супутників. Єленін зазначив, що, згідно з новими даними, астероїд пройде в 33 тисячах кілометрах - тобто навіть ближче геостаціонарних орбіт. «Щоправда, точка зближення буде приблизно на 45 градусах північної широти - далеко від зони геостаціонарів (геостаціонарні супутники обертаються в площині екватора)», - сказав співрозмовник агентства. За його словами, триметровий астероїд належить сімейству Аполлона - групі астероїдів, які перетинають орбіту Землі. Навіть у випадку якщо він увійде в атмосферу Землі, він не становитиме ніякої загрози - астероїди такого розміру повністю згорають в атмосфері. Візит астероїда передує масовому «вторгненню» космічних «гостей» - у ніч на 18 листопада досягне максимуму осінній зорепад - метеорний потік Леоніди. Цей зоряний дощ можна бачити в небі щороку в середині листопада, коли Земля проходить крізь потік пилових частинок, що летять по орбіті комети Темпеля-Туттля, яка породила їх. Назву «Леоніди» він отримав тому, що його радіант - точка на небі, з якої, залежно від місця знаходження спостерігача, «падають» метеори - знаходиться в сузір'ї Лева. Під час максимуму на небі можна буде бачити до 100 падучих зірок на годину.

За матеріалами УНИАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі