«Мора» (Moora) померла у віці 17-19 років. Її недовге життя було сповнене поневірянь: дівчина погано харчувалася, страждала на хронічне запалення і викривлення хребта. В основі черепа виявлені також сліди доброякісної пухлини. Сам череп проламаний у двох місцях.
Судячи з усього, сучасниця перших римських царів до того ж займалася тяжкою фізичною працею: можливо, носила глечики з водою.
Потім «Мора» потрапила до рук групи фахівців з Великобританії і Німеччини, які спробували відновити її зовнішній вигляд.
Хребет, волосся і кістки черепа були знайдені шість років тому. Спочатку археологів кликати не стали. Гамбурзькі судмедексперти встановили, що останки належали особі жіночої статі 16-21-річного віку, яка абсолютно не піклувалася про гігієну порожнини рота. Поки аналіз ДНК не довів зворотного, вважалося, що це частина трупа Елке Керлл, зниклої у 1969 році на шляху з танцювального клубу.
П'ять років тому на тому ж місці була знайдена ще й рука, і тоді археологи вже не стали відмовчуватися. Радіовуглецеве датування, проведене Кільським університетом (ФРН), показала, що дівчина померла між 764 і 515 р. до нашої ери.
Незважаючи на всі зусилля вчених, справжні обставини смерті Мори покриті мороком. Встановлено, що вона померла оголеною, а відсутність слідів одягу і прикрас свідчить про те, що її смерть не була викликана нещасним випадком. Окрім того, носії місцевої культури залізного віку своїх небіжчиків спалювали.
За матеріалами «Компьюлента»