Група музикантів і фізиків з дослідницької групи LHCsound розробила програмне забезпечення, що дозволяє перетворювати потік даних про зіткнення частинок у Великому адронному колайдері в звук. На думку фахівців, це допоможе їм почути те, що могли пропустити їх очі.Група музикантів і фізиків з дослідницької групи LHCsound розробила програмне забезпечення, що дозволяє перетворювати потік даних про зіткнення частинок у Великому адронному колайдері на звук. На думку фахівців, це допоможе їм почути те, що могли пропустити їхні очі. «Людське вухо чудово підходить для виявлення дуже слабких змін у звучанні. Це інстинкт самозбереження: новий звук завжди привертає увагу», - розповів один з учасників проекту Річард Добсон.
Він нагадав, що сама ідея перетворення даних про фізичні процеси на звук була використана ще в лічильниках Гейгера, де рівень радіації можна було почути за частотою клацань.
«Музику» зіткнень частинок у колайдері буде влаштовано в більш складний спосіб - звучання змінюватиметься залежно від типу частинок, їхньої швидкості або енергії. При цьому користувачі зможуть самі підбирати потрібні їм інструменти. Наприклад, змусити певні частинки звучати, як скрипка.
Учасники проекту планують створити програму, за допомогою якої можна буде чути події, що відбуваються у Великому адронному колайдері в реальному часі.
Нагадаємо: 6 грудня відбулися останні експерименти на колайдері в 2010 році. За планом, роботи поновлять 24 січня 2011-го, а пучки протонів почнуть циркулювати в прискорювальному кільці не раніше лютого.