На засіданні Американської асоціації з вивчення захворювань печінки подані попередні результати розробки новаторської технології створення штучних органів.На засіданні Американської асоціації з вивчення захворювань печінки подані попередні результати розробки новаторської технології створення штучних органів.Вчені з Інституту регенеративної медицини при Медичному центрі Іоанна Хрестителя Університету Уейк-Фореста (США) вперше виростили в лабораторних умовах з клітин людської печінки функціонуючу мініатюрну печінку.
Ідея в тому, що для цього використовувалася печінка тварини, з якої за допомогою спеціального миючого засобу були видалені клітини, після чого залишилися тільки «будівельні ліси» органу. Потім позаклітинна матриця була заповнена людськими клітинами за допомогою природної системи судин. Фінальним етапом стало підключення до біореактора, тобто машини, яка імітує умови всередині живого організму шляхом подачі поживних речовин і кисню до органу, що дозволило людським клітинам почати формування тканин печінки у мініатюрі.
Зрозуміло, кінцева мета подібних досліджень полягає у ліквідації розриву між попитом на донорські органи і пропозицією. Штучні нутрощі стануть в нагоді також для тестування лікарських препаратів на безпеку та ефективність.
Печінку тварин вже вдавалося вирощувати у лабораторних умовах за допомогою процесу «обезклітинювання». Наступним кроком стане вживлення штучної людської печінки в організм тварин для демонстрації її працездатності, як це трохи раніше вже було зроблено з легенями. Тільки після цього можна буде говорити про створення повнорозмірних органів.