Вчені з'ясували, що викиди Сонця "здирають" матерію з Місяця
07 грудня, 2011, 20:03
Поділитися
Вчені встановили, що викиди на Сонце "здирають" матерію з Місяця подібно до піскоструминного апарату. Свої результати дослідники доповіли на конференції Американського геофізичного товариства, а їх короткий виклад подається на сайті NASA.
У рамках дослідження вчені використовували комп'ютерну модель DREAM (Dynamic Response of the Environment At the Moon), яка дозволяє розраховувати вплив сонячного випромінювання на саму поверхню земного супутника і її газову оболонку.
Аналіз дозволив визначити, що сонячні викиди викликають найпотужнішу ерозію Місяця. Наприклад, типовий корональний викид, який триває близько двох днів, здатний винести з поверхні земного супутника 100-200 тонн місячної речовини. Настільки високі показники означають, за словами дослідників, що саме корональні викиди є основною діючою силою на поверхні Місяця.
У середині листопада 2011 року в журналі Icarus з'явилася стаття, в рамках якої вчені показали, що роль Місяця в формуванні життя на планеті переоцінена. Йдеться про стабілізаційний вплив супутника на напрям осі обертання Землі.