Вчені знайшли п'ять генотипів обличчя людини

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У визначенні форм і вигляду обличчя беруть участь всього п'ять генів. У майбутньому вчені зможуть сказати, як виглядає людина, вивчаючи тільки її ДНК.

В останньому номері наукового журналу PLoS One фахівці повідомили, що їм вдалося виявити гени, що відповідають за форму та вигляд обличчя людини. У майбутньому це дозволить прогнозувати те, як буде виглядати людина на підставі дослідження її генів. За словами вчених, у визначенні форм і вигляду обличчя беруть участь всього п'ять генів, які можуть також допомогти і в криміналістиці.

У публікації йдеться, що раніше нічого не було відомо про гени, що відповідали за формування обличчя. Зараз же висновки фахівці ґрунтують на вивченні майже 10 тисяч осіб.

Автор дослідження Манфред Кайзер з медичного центру при Університеті Еразма Роттердамського говорить, що їхнє дослідження - це лише перший крок у розумінні генетичної морфології людського обличчя. «Цілком можливо, що в майбутньому ми зможемо сказати, як виглядає людина, вивчаючи лише її ДНК. Це відкриває дуже широкі перспективи», - говорить учений.

Європейські вчені використовували вивчення голови людини за допомогою методу магнітно-резонансної томографії, який допомагав скласти так звані опорні точки, оцінити відстань між тими чи іншими елементами обличчя і встановити розміри і пропорції тих чи інших частин обличчя. Після цього, фахівці створили так звану широку карту генних варіацій.

Вдалося встановити, що за різні форми і типи обличчя відповідають як мінімум п'ять генів - PRDM16, PAX3, TP63, C5orf50 і COL17A1. Фахівці підозрюють, що це не повний список генів, що відповідають за формування обличчя, але він значною мірою його визначає. Генетики підозрюють, що в процесі формування обличчя беруть участь ще й кілька десятків транскрипційних генів. !zn

Читайте також:

Половина європейських чоловіків є нащадками фараонів

Мозок виявився здатний вчитися під час сну

Людський мозок здатний зберігати вічну молодість

Вчені виявили «зону задоволення» у головному мозку людини

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі