Учені з Оксфорда і Вірменії знайшли візуальні докази існування Всесвіту до Великого вибуху. Висновки вчених зроблені на основі аналізу знімків радіаційного фону у Всесвіті.
Професор Оксфордського університету Роджер Пенроуз і вірменський астроном Ваха Гурзадян стверджують, що знайшли докази існування Всесвіту до так званого Великого вибуху, який вчені вважали умовною подією формування системи галактик.
Висновки вчених зроблені на основі аналізу знімків радіаційного фону у Всесвіті, який вивчає «Зонд імені Вілкінсона для дослідження анізотропії мікрохвиль» (WMAP), запущений у 2001 році.
WMAP аналізує «відлуння» Великого вибуху - мікрохвильове фонове космічне випромінювання (реліктове випромінювання). Його дані вважаються найважливішими експериментальними даними в космології: так, три роки тому WMAP оцінив вік Всесвіту у 13,7 мільярда років.
За словами Роджера Пенроуза і Вахи Гурзадяна, їм вдалося знайти 12 прикладів концентричних кіл, кожне з яких складається з п'яти кілець інтенсивного випромінювання. Такі кільця виникають навколо груп галактик і вказують на процеси стиснення і розширення Всесвіту.
Відповідно до теорії «циклічної космології», висунутої Роджером Пенроузом, історія Всесвіту набагато давніша, ніж досі вважалося. Фактично, вона складається з ланцюжка подій: спочатку супермасивна «чорна діра» поглинає Всесвіт, накопичуючи величезну енергію, після чого стається новий Великий вибух.
Виявлені гравітаційні радіаційні хвилі, на думку вчених, є свідченням існування в минулому цих супермасивних «чорних дір», які «вбивають» Всесвіт, а потім, вибухаючи, призводять до виникнення нової системи галактик. !zn