У ході нещодавніх археологічних розкопок на території Сибіру та Бельгії вчені виявили черепа собак, які були одомашнені приблизно 33 тисячі років тому.
Це означає, що собаки були першими тваринами, прирученими людиною. У цьому плані їм вдалося випередити корів, овець і кіз, пише The Telegraph.
Археологи зробили висновок, що знайдені в Росії і Європі черепа належать "домашнім хижакам", оскільки їх морди були коротшими і ширшими, ніж черепа диких тварин. "Оброблена" форма щелепи характерна для братів наших менших, які використовували зуби для спілкування між собою і захисту, але ніяк не для нападу.
Вчені застосували спеціальний сканер, щоб визначити вік черепів, після чого зайнялися дослідженням кісткових структур знахідки.
"Черепа, виявлені як у Сибіру, так і в Бельгії, належать домашнім тваринам. У диких вовків морди трохи більш звужені, і структура зубів інша. У приручених чотириногих друзів людини щелепи ширші, а зуби розташовані щільніше", - заявив історик з Університету Арізони Грег Ходжінс.
Раніше вважалося, що першими людина приручила тварин, від яких можна було мати практичну користь - взяти шерсть, м'ясо, молоко.
Але, як виявилося, стародавні люди навчилися приручати худобу набагато пізніше, ніж собак. Звичайно, собаки були прекрасними охоронцями та помічниками під час полювання, але набагато важливішим було те, що з ними можна було спілкуватися. Вони були віддані хазяїнові і розуміли його краще, ніж інші тварини. ! Zn