Вчені прийшли до висновку, що вітряні електростанції провокують зміни клімату

Поділитися
© ZN.UA
Дослідники виміряли коливання температури і з'ясували, що робота вітроелектростанцій підвищує температуру повітря. Довіряти висновкам даного дослідження можна, хоча б тому що це не комп'ютерні моделі, а реальні дані.

Великі вітряні електростанції впливають на локальний клімат, підвищуючи нічні температури поверхні планети. До такого висновку прийшли дослідники з університету Нью-Йорка в Албані та університету Іллінойса в Урбана-Шампейн, що вивчили зображення штату Техас, отримані за допомогою супутників NASA - Terra і Aqua.

Вимірювання коливань температури проводилося за допомогою тієї ж технології, що використовується для визначення ефекту міських островів тепла (urban heat island). Вчені проаналізували знімки, що покривають територію в 10 тис. кв кілометрів. Їх цікавив вплив чотирьох найбільших вітряних електростанцій світу на клімат заходу і центральної частини Техасу.

Виявилося, що за період з 2003 по 2011 роки в районах, де були встановлені вітрові турбіни, літніми ночами температура поверхні стала в середньому на 0,65° вищою у порівнянні з прилеглими територіями. Саме в цей час у цих місцях були споруджені "зелені" електростанції - кількість вітряків збільшилася зі 111 до 2358.

Вчені встановили причину такого "локального потепління". Вночі повітря біля поверхні холодніше за те, що розташовується на висоті декількох десятків метрів, де крутяться вітряки. Турбіни, перемішуючи повітря, змушують поверхню трохи нагріватися за рахунок повітря. Настільки помітне підвищення локальної температури пояснюється тим, що вітряні електростанції росли досить швидко.

Довіряти висновкам даного дослідження можна, хоча б тому що це не комп'ютерні моделі, а реальні дані - супутники вели спостереження в режимі реального часу. З іншого боку, невелике "потепління клімату" через вітряки поки не може зрівнятися з принесеною ними користю. Нагрівання атмосфери за рахунок викидів парникових газів було б значно вищим.

Проте надалі інженери при проектуванні електростанцій і при продовженні забудови територій "вітровими фермами" повинні будуть враховувати цей ефект на локальний клімат і, можливо, вносити в конструкцію вітрогенераторів зміни, які зроблять їх більш "нейтральними". !zn

Читайте також:

Сонячні електростанції отримали від держави більше інвестицій, ніж всі обленерго разом узяті


Україна вперше потрапила в рейтинг привабливих для "зелених" інвестицій країн

У Британії введено в експлуатацію найбільший офшорний вітропарк

Італійці готові інвестувати в українську вітроенергетику

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі