Україна не зможе вступити в Європейське космічне агентство без збільшення фінансування галузі

Поділитися
© circus.kiev.ua
Активізація співробітництва Україна-ЄС у космічній сфері має спиратися на адекватне держфінансування галузі, заявляють у ДКАУ.

Україна вивчає можливість членства в Європейському космічному агентстві (ЄКА), але реалізація цих планів не в останню чергу залежить від збільшення бюджетного фінансування космічної галузі.

Про це заявив глава Державного космічного агентства України (ДКАУ) Юрій Алексєєв.

"Ми звернулися до ЄКА, щоб нам дали умови вступу. Ми сьогодні оцінюємо правову базу і фінансову: всі країни, що входять в ЄКА, роблять свій фінансовий внесок. Це великі фінансові витрати. Сподіваюся, що після отримання умов буде серйозне обговорення (перспектив членства - ред.)", - сказав глава українського космічного відомства журналістам.

Україна увійшла до п'ятірки країн-лідерів за кількістю космічних запусків

Як зазначив Алексєєв, сьогодні ЄКА пропонує Україні співпрацю щодо цілої низки спільних космічних проектів на умовах співфінансування, але реалізацію потенціалу партнерства стримує фінансовий фактор.

"Сьогодні Європа пропонує багато спільних проектів. І каже: "Давайте (профінансуємо їхню реалізацію - ред) 50 на 50". Але у нас таких грошей немає", - констатував він, підкресливши, що "Європа готова брати участь у наших розробках".

Глава ДКАУ зазначив, що на даному етапі активізація співпраці з Європою можлива при збільшенні держфінансування космічної галузі. При нинішньому рівні фінансування, зазначив він, грошей ледь вистачає на підтримку вітчизняних галузевих інститутів, "а доробок у науку складає 15-20%".

У січні 2008 року кабінет міністрів України і Європейське космічне агентство (EKA) підписали в Парижі угоду про співпрацю у сфері використання космічного простору в мирних цілях. До складу ЄКА входять 17 європейських країн.

Серед ключових пріоритетів довгострокової співпраці з європейськими партнерами фахівці особливо виділяють співробітництво у галузі створення глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС) у рамках проекту загальноєвропейської глобальної навігаційної супутникової системи EGNOS/Galileo, в області глобального моніторингу в інтересах збереження безпеки і навколишнього середовища, і, зокрема в рамках проекту GMES, а також в галузі дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

Сьогодні Україна - чи не єдина країна світового космічного співтовариства, що виділяє на фінансування високотехнологічної космічної галузі в середньому $100 млн на рік. 2012 року держфінансування української космічної галузі передбачено в обсязі 838,12 млн грн. ($103,4 млн), що майже удвічі більше, ніж у 2011 році.

Разом з тим, за даними ДКАУ, у 1999-2010 рр.. Україна заробила в рамках участі в міжнародних комерційних космічних програмах $4млрд. Щорічно підприємствами української космічної галузі укладається 400-450 зарубіжних контрактів, з них близько 60% - з країнами далекого зарубіжжя. !zn

Читайте також:

Кабмін схвалив проект розвитку космічної галузі України на 2013-2017 рр.

НАСА розробить марсіанську стратегію на найближчі 20 років

Росія до 2030 року створить мережу станцій на Марсі і висадить космонавтів на Місяць

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі