Японські вчені, проаналізувавши склад місячних порід з дна місячного Океану Бур, знайшли підтвердження того, що він виник в далекому минулому супутника Землі під час космічної катастрофи.
Вчені розкрили секрет виникнення найбільшого на 3Океану Бур. Ця гігантська западина діаметром у три тисячі кілометрів утворилася на місці падіння величезного астероїда.
Поверхня Місяця складається з темних і світлих плям. Темні плями - це низовини, які за астрономічною традицією називаються морями, затоками, озерами і океанами. Перший атлас місячних «водоймищ» на видимій стороні Місяця був складений у середині XVII століття італійцями Джованні Річчолі і Франческо Грімальді.
Група японських планетологів під керівництвом Ресуке Накамура з Національного інституту передової науки і техніки в місті Цукуба проаналізувала склад місячних порід з дна місячного Океану Бур і знайшла підтвердження того, що він виник в далекому минулому супутника Землі під час космічної катастрофи.
Хімічний склад порід з дна Океану Бур був вивчений з допомогою інструментів японського зонда «Кагуя». Автори статті в журналі намагалися зрозуміти причину того, чому видима сторона Місяця практично повністю вкрита морями і рівнинними формами рельєфу, тоді як на зворотному боці панують пагорби й інші типи височин.
Накамура і його колеги припустили, що цей факт можна пояснити тим, що під час формування Місяця його видима сторона опинилася під ударом астероїдного бомбардування. Керуючись цією ідеєю, планетологи спробували знайти сліди подібного удару у хімічному складі порід Океану Бур.
Як пояснюють вчені, падіння великого астероїда повинно було «здерти» і розплавити вже застиглу кору Місяця, і оголити ще рідкі верхні шари місячної мантії. Відкрита магма швидко застигне, перетворившись на особливий вид мінералу - низько-кальцієвий піроксен. Таким чином, якщо Океан Бур і інші великі моря на видимій стороні Місяця виникли в результаті падіння астероїдів, вони повинні містити в собі значну частку цієї речовини.
Керуючись цим міркуванням, Накамура і його колеги вивчили хімічний склад порід в Океані Бур, зібраних японським зондом «Кагуя» за два роки роботи на місячній орбіті. Дані повністю підтвердили їхні первинні припущення. !zn