Учені поставили під сумнів основну версію про походження людини та її пращурів. Зроблено це було на основі знайдених скам'янілостей завбільшки з мишу, що належать далеким пращурам людини. Будова тіла знахідок прямо вказує, що їхньою батьківщиною є Азія, з якої вони 39 мільйонів років тому мігрували до Африки. Про це в середу, 27 жовтня, повідомили ЗМІ. Учені поставили під сумнів основну версіюпро походження людини та її пращурів. Зроблено це було на основі знайдених скам'янілостей завбільшки з мишу, що належать далеким пращурам людини. Будова тіла знахідок прямо вказує, що їхньою батьківщиною є Азія, з якої вони 39 мільйонів років тому мігрували до Африки. Про це в середу, 27 жовтня, повідомили ЗМІ. Основна на сьогодні теорія походження людини та її пращурів свідчить, що перші антропоїди - вищі примати, що дали згодом початок лінії гомінідів - з'явилися на території сучасного Єгипту 37 мільйонів років тому.
Теорія «трималася» через відсутність давніших знахідок вищих приматів. При цьому, останнім часом парадигма весь час піддавалася критиці й сумнівам. Причиною обурення наукового світу став цілий ряд знахідок скам'янілостей, які належать примітивним і більш древнім формам антропоїдів у Азії.
До них, наприклад, відносять еосімідів, яких уважають найбільш примітивною групою ранніх вищих приматів. Вік їхніх скам’янілостей, знайдених в Індії, М'янмі та інших азіатських країнах, більше 45 мільйонів років
Група вчених під керівництвом Жан-Жака Жегера з університету Пуатьє в Франції опублікувала опис скам'янілості зубів, що належали трьом основним групам ранніх антропоїдів, виявлених у ході трирічної експедиції в Лівії.
Характерні особливості цих скам'янілостей указують на те, що колись вони належали вищим приматам, які дали початок раніше виявленим в Єгипті вимерлим формам предків людини, а також макакам і широконосим мавпам, які населяють нині Африку, Азію, а також Південну й Північну Америки.
Ці скам'янілості мають вік 38-39 мільйонів років, що говорить про можливі міграції примітивних вищих приматів з Азії до Африки незабаром після їхнього зародження 45 мільйонів років тому.
Будучи спочатку розміром з мишу, саме в Африці примати зуміли еволюціонувати в істотно габаритніші форми та види, після чого почали колонізувати й інші частини світу.
«Метою нашої роботи є встановити точний час міграції антропоїдів з Азії до Африки», - сказав Жегер.
При цьому вчені цілком допускають, що мініатюрні форми вищих приматів могли зародитися й в Африці більше 45 мільйонів років тому, звідки потім перебралися до Азії.
Однак, на думку Жегера, саме перекочувавши до Африки, антропоїди зуміли досягнути рівня розвитку, що не лише дозволив їм вижити, але й зумовив подальшу еволюцію та колонізацію планети.
«Якщо б цієї міграції антропоїдів з Азії до Африки не відбулося, вони могли б вимерти в Азії, не залишивши шансу на появу й нам з вами», - додав учений.