Учені вважають, що багато років тому на Марсі могло існувати життя
14 сiчня, 2011, 10:53
Поділитися
Американські вчені знайшли на Марсі зразки гірської породи, які, за їх словами, можуть містити скам’янілі сліди життя, що колись існувало на планеті.Американські вчені знайшли на Марсі зразки гірської породи, які, за їх словами, можуть містити скам’янілі сліди життя, що колись існувало на планеті.Група дослідників під керівництвом Едріана Брауна з каліфорнійського Інституту пошуку позаземного розуму (SETI) зробила своє відкриття, вивчаючи марсіанську западину Nili Fossae. Знахідки свідчать про те, що ця гірська западина на Марсі є своєрідною копією області в Австралії, де скам'янілий і у такому вигляді зберігся до наших днів ряд найбільш ранніх зразків життя на Землі. Своє відкриття учені описали в журналі Earth and Planetary Science Letters.
Дані були отримані за допомогою устаткування, встановленого на космічному кораблі НАСА Mars Reconnaissance Orbiter, яке дозволяє вивчати марсіанські породи за допомогою інфрачервоного аналізу.
Група учених вважає, що гідротермічні процеси, що зберегли зразки життя на Землі, могли бути і в Nili Fossae на Марсі.
Вік гірських порід, які вивчали дослідники, складає близько 4 мільярдів років – це три чверті часу існування найбільшЧервоної планети.
Нагадаємо, в 2008 році в марсіанських горах були виявлені карбонати. Це викликало великий інтерес серед дослідників, адже наявність карбонатів давно вважалася непрямим доказом того, що на Червоній планеті було життя. Карбонати – це мінерали, що у багатьох випадках утворюються після загибелі живих організмів. З їх допомогою можливе вивчення форм життя, що існували раніше на Землі.Схожість з ЗемлеюУ вивчення марсіанських порід дослідники використовували ті ж самі прийоми, які застосовувалися при вивченні території Пілбара на північному заході Австралії.
«Пілбара – це дуже здорово. Ця та частина планети, яка змогла залишитися на поверхні протягом 3,5 млрд років, – близько трьох четвертих часу існування Землі», - зазначив у коментарі «Бі-бі-сі» Едріан Браун. Він підкреслив, що цей феномен дозволяє подивитися, що відбувалося на ранніх етапах існування наший планети.
Учені вважають, що життя на Марсі могло виникнути майже 4 мільярди років назад. Дослідники також вважають, що протягом цих мільярдів років мікроорганізми формували особливі утворення – стоматоліт, які можна побачити і вивчати в наші дні.
Знахідки свідчать і про те, що гірська порода в Nili Fossae дуже схожа на гори в Пілбарі в тому, що стосується мінералів, які в ній містяться.
За матеріалами: BBC Russian
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК