Учені святкують завершення масштабного "перепису населення" океану

Поділитися
Науковий світ святкує завершення десятирічного масштабного проекту, метою якого було вивчити морське й океанічне життя планети. Про це в понеділок, 4 жовтня, повідомили ЗМІ.
Науковий світ святкує завершення десятирічного масштабного проекту, метою якого було вивчити морське й океанічне життя планети. Про це в понеділок, 4 жовтня, повідомили ЗМІ. Проект уже отримав назву "десятиліття відкриттів". Він є наймасштабнішим у своєму роді й дозволить у майбутньому дуже точно визначати наскільки величезний вплив людини на раніше не вивчені екосистеми світового океану. Над проектом з 2000 року працювало більше 2,7 тисяч фахівців з різних куточків планети. Загалом, участь узяло 80 країн, понад 670 інститутів, було здійснено, щонайменше, 540 експедицій, а бюджет склав 650 млн доларів. «Цей спільний міжнародний вояж XXI століття вперше систематизував як вже відомий нам, так і гігантський невідомий, недосліджений океан», - заявив голова «Комітету з перепису» Іен Пойнер. «Усе життя на поверхні океану залежить від життя в глибинах. Жителі морів виробляють половину нашого кисню, це величезна кількість продовольства; вони значною мірою регулюють клімат. Багато чого ще залишається невідомим, зокрема, щонайменше, 750 тисяч видів, про які й про роль яких нічого не відомо, однак сьогодні ми краще знайомі з нашими сусідами по планеті й з гігантським ареалом їхнього проживання», - зазначив Пойнер Незважаючи на десятирічну працю, вчені все одно констатують, що неможливо з абсолютною точністю визначити кількість морських видів, що живуть на планеті. Проте в експедиціях було виявлено близько 6 тисяч нових морських видів, з яких 1200 ще не було описано. Крім того, вчені збільшили кількість відомих науці морських видів з 230 до 250 тисяч. Проект «Перепис морського життя» завершено, але, за словами його керівника професора Бориса Ворма, ще залишилося багато невирішених питань. «Стрімко мінливий океан, дослідженням якого ми займаємося, допомагає зрозуміти самих себе. Це змушує нас продовжувати шлях по дорозі відкриттів і зробити мудрий вибір у майбутньому», - заявив професор Ворм.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі